logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Irdarbs.lv: Sezonas darbi aktuālākie arī apkalpojošajam personālam

April 11th, 2013  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Āra kafejnīca Āra kafejnīca
Foto: Flickr.com

Līdz ar siltās sezonas darbu aktualizēšanos darba devēji piedāvā jaunas papildus vakances gan Latvijā, gan ārzemēs. Papildspēkus meklē, piemēram, arī āra kafejnīcas. Populārākie gala mērķi ārzemju sezonas darbu tirgū Latvijas iedzīvotājiem ir Lielbritānija, Grieķija, Kipra.

“Pavasarī cilvēku pirktspēja atkal atgriežas pēc lielajiem Ziemassvētku tēriņiem, sākas dārza darbi, remontdarbi mājās, atpūta, līdz ar to arī apkalpojošajā sfērā nepieciešami papildus darbinieki. Bieži vien tiek meklēti darbinieki ar zināšanām dārzkopībā, lai iesaistītu dārzkopības preču, stādu tirdzniecībā. Aktīvi meklējot, darbu, ja ne savā reģionā, tad iespējams, Rīgā vai citviet ir iespējams to atrast. Laikā, kad daudz apspriesta reemigrācijas tēma, daudzi potenciālie aizbraucēji tomēr vairāk apdomā, vai tiešām doties prom, vai strādāt un maksāt valstij tik nepieciešamos nodokļus tepat. Jāuzsver, ka pašreiz lieliska iespēja jauniešiem izrādīt savu iniciatīvu, lai vasarā pastrādātu. Lai arī samaksa nav augsta, uzņēmēji pamazām kļūst aizvien atsaucīgāki jauniešu nodarbinātībā vasarā. Jauniešiem pašiem labāk izvērtēt, vai lasīt zemenes ārzemēs par lielu naudu, vai uzkrāt pieredzi, kontaktus, piemēram, mūzikas festivālā , palīdzot organizatoriem,” stāsta karjeras un darba portāla Irdarbs.lv vadītāja Evija Šalte.

Darba un karjeras portālā Irdarbs.lv vakanču klāsts uzskatāmi parāda siltā laika sezonas tuvošanos un attiecīgu darbinieku nepieciešamību. Piemēram, darba tirgus aktualitāte visās pilsētās un aktīvās tūrisma vietās ir arī pavāru un bārmeņu pieprasījums. Savas korekcijas pagaidām ievieš salīdzinoši aukstie laika apstākļi, jo ticamāk āra kafejnīcu darbs sāksies nedaudz vēlāk nekā citos gados.

Pēc Irdarbs.lv vadītājas Evijas Šaltes pieredzes darba devēji tomēr pēc pieredzes papildus personālu meklē savlaicīgi, lai darbā pie sevis pieņemtu iespējami labākos no darba tirgū brīvajiem kandidātiem. Visvairāk darbiniekus meklē pārdošanā, klientu apkalpošanā – kopumā aprīļa sākumā portālā bija pieejami 212 brīvi šāda tipa darba piedāvājumi. Sezonas strādniekiem Irdarbs.lv pieejamas 198 vakances.

Viena no Irdarbs.lv sadarbības partneriem “WORK IN”, kas nodarbojas ar iekārtošanu darbā ārzemēs, pašreizējie dati liecina, ka visbiežāk darba meklētāji dodas uz Lielbritāniju, Grieķiju, Kipru. Piemēram, tieši Grieķijā un Kiprā aktuālākie darba piedāvājumi ir viesnīcās, restorānos. Darbam ārzemēs vairāk piesakās jaunieši, kuri vēlas uzlabot savas angļu valodas zināšanas un iegūt darba pieredzi.

Jāatzīmē, ka Nodarbinātības Valsts aģentūras uzskaitē 31. martā bija 4411 brīvas darba vietas, bet pirms gada šajā laikā 2987 brīvas darba vietas.

 

Komentāri

Kategorijas