logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Danas Šeļmanovas – Plešas ēdienkartē 50% gardumu – enerģijai un iedvesmai

July 2nd, 2013  |  Publicēts iekš Gardumus iesaka

Dana Šeļmanova Pleša
Apģērbu zīmola Wild Spirit dizainere Dana Šeļmanova – Pleša saldumus ēd katru dienu un joko, ka viņas organisms vienkārši pieprasa, lai 50% no dienā patērētā ēdiena ir ar saldu garšu. Saldumi dod sava veida enerģiju un iedvesmu, kas Danai īpaši vajadzīga, lai radītu košos Wild Spirit tērpus.

Dana Šeļmanova – Pleša pati sevi dēvē par īstu gardumu mīli, kuras ēdienkartē visbiežāk no tiem ir svaigi augļi, mafini, smūtiji jeb augļu – dārzeņu kokteiļi, raw šokolādes kūka un cepumi “Riekstiņi”, kas pildīti ar iebiezināto pienu.

“Saldumus labprātāk gatavoju pati – vai tie būtu konditorejas izstrādājumi, raw našķi vai saldie augļu kokteiļi – smūtiji. Ja izvēlos kaut ko no veikalos nopērkamajiem saldumiem, tad priekšroku dodu gardumiem ar labu sastāvu, bez konservantiem u.c. nelabvēlīgajām e-vielām. Tāpat regulāri iegādājos svaigus augļus. Restorānos roka parasti pasniedzas uz eksotiskākajiem desertiem un kūkām,” atzīstas Dana Šeļmanova – Pleša.

“Esmu atklājusi, ka visgardākos ar iebiezināto pienu pildītos “Riekstiņus” var iegādāties Kalnciema ielas tirdziņā, Rīgā. Esmu patiesi iemīlējusi Kalnciema ielas sestdienas un ceturtdienas, jo tur notiek īstas gastronomiskās izvirtības – perfekti sklandrauši, tik tikko svaigi cepti “Riekstiņi”, smiltsērkšķu marmelādes džems un cukurgailīši, piparkūku automobiļi! Un viss garšo lieliski,” Kalnciema ielas tirdziņu gardumu piedāvājumu paslavē jaunā Wild Spirit tērpu māksliniece.

“Latviešiem, manuprāt, ir ļoti raksturīga rauga pankūku cepšana vēsajos gadalaikos. Rauga pankūkās ir mistiska nostaļģija par bērnības bezrūpību un, protams, ar apkures sezonas sākšanos – tās var raudzēt uz radiatoriem. Atceros, kā mājās taisījām rauga pankūkas – mīklu uzliekot uz radiatoriem rūgt, mamma vienmēr piekodināja, ka jāuzvedas klusu, jo savādāk slikti rūgs mīkla. Nezinu, cik patiesības tajā toreiz bija – vai mamma vienkārši gribēja atrast aizbildinājumu, lai mēs ar māsu netrokšņojam, vai rauga pankūku mīklai patiesi nepieciešams klusums labākai rūgšanai… Šis rituāls ir tik ļoti iespiedies atmiņā, ka vēl joprojām, pieaugusi esot, rauga pankūku mīklas tuvumā ievēroju klusumu,” viena no ģimenes pavārmākslas noslēpumiem atzīstas Dana Šeļmanova – Pleša.

Ceļojot, Dana labprāt apmeklē katrai valstij tradicionālākos restorānus, lai labāk izbaudītu katras kultūras raksturīgākos ēdienus, jo ēdienu gatavošana viņai ir ļoti iemīļota nodarbe. “Apceļojot siltākās zemes, lielos daudzumos izbaudu augļus – tur tie,siltā saulē auguši, garšo daudz saldāk! Labprāt salīdzinu savas prasmes ēdienu gatavošanā ar autentiskajiem nogaršotajiem ēdieniem. Mājās parasti neliekos mierā, kamēr neesmu izkopusi kādu recepti līdz pilnībai. Vienreiz, atgriežoties no ceļojuma Itālijā, bez maz vai katru otro dienu kruasānus cepu, lai tikai iegūtu tik sviestainus un perfektus kā Itālijā. Tas bija tāds izaicinājums!

Tāpat Dana Šeļmanova – Pleša ceļojumos iesaka atmest ar roku visām diētām un ļauties gastronomiskajam vilinājumam, kā arī nebaidīties lidmašīnas rokas bagāžu piepildīt ar labi daudz karstā saulē augušiem augļiem u.c. gardumiem: “Vienreiz, sagaidot vīru no Uzbekistānas komandējuma, tā priecājos, ieraugot, ka viņš koferī bija uz mājām atvedis vairākas kārtīgi sasaiņotas sulīgas melones!”

Foto: No personiskā arhīva

 

Komentāri

Kategorijas