logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Linda Rozenbaha – saldumi jāizbauda skaistā vidē

April 29th, 2012  |  Publicēts iekš Gardumus iesaka

Linda Rozenbaha - dūla, grāmatas "Gaidības un radības ar prieku" autore

Linda Rozenbaha, dūla, grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” latviešu un krievu valodā autore atzīst, ka saldumi viņai nepieciešami katru dienu, lai arī pati piebilst – diemžēl.

Taču, ja arī Linda ļaujas saldumu baudīšanai, tad to kvalitātei jābūt lieliskai. “Svarīga arī mierīga noskaņa, jauka vide. Un tad tā – ar baudu un lēnām, piemēram, nogaršoju kūciņu „Mēnestiņš” kafejnīcā „Vecrīga””, atzīst Linda Rozenbaha. Viņas pieredzē ir arī, protams, saldumi, kas saistās ar atmiņām – mammas gatavota plātsmaize, pusaudžu gadu „tusiņos” eļļā vārītie saldumi u.tml.

Jautāta, kādas saldumu tradīcijas ir raksturīgas Latvijas iedzīvotāju vidū, Linda saka: “Padomju laikos galdi bija pilni un daudzviet tas turpinās. Tas gan ne no pozitīvās puses – šis ir paradums, no kura cenšos atradināties uz principu – „mazāk, lēnāk, ar baudu” nevis „daudz un ātri”” Linda Rozenbaha arī pabijusi dažādās vietās pasaulē, un par saldumiem, ko pārvest no ceļojumiem, viņa saka: “Vienmēr – kaut ko no nacionālās virtuves. Katrā valstī jau kaut kas tāds ir. Piemēram, mūsu kaimiņiem lietuviešiem ir tā saucamās cepumu ēdamās egles, Austrumos – Austrumu saldumi u.tml.”

Foto no Lindas Rozenbahas personīgā arhīva

 

Komentāri

Kategorijas