logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Ar sveicienu no Laduree, Parīzes Elizejas laukos

August 23rd, 2016  |  Publicēts iekš Gardēžu tūre

IMG_3712
Kur gan vēl maigākus un īstajā konsistencē baudāmus makarūnus(macaron) baudīt, ja ne to dzimtenē Francijā. Savukārt Ladurē (Laduree) konditoreja Parīzē, Elizejas laukos ir vieta Nr.1, kur baudīt trauslos makarūnus ar dažādo pildījumu. Ja pat neesiet gatavi šķirties no dažiem eiro par vienu šādu bezē cepumu, tad gaisotni, noformējumu un apkalpošanu vien ir vērts kādu brīdi pabaudīt. Tas ir kā mirklis Parīzes sadzīves vēstures!

IMG_3693

IMG_3694

IMG_3689
1862. gadā dzirnavnieks Luīss Ernests Ladurē Parīzē izveidoja ceptuvi, kura 1871. gadā pārtapa konditorejā. Tā laika slavenais plakātu mākslinieks Žils Širē parūpējās, lai konditorejas noformējums atbilstu tā laika garam. Makarūnu recepte ir salīdzinoši vienkārša, bet, lai iecerētie cepumi izdotos perfekti, nepieciešamas gan iemaņas, gan precizitāte produktu sabalansēšanā. Cukursaldi.lv bija šī lieliskā iespēja Elizejas laukos atrast vēsturisko Parīzes konditoreju (šajā vietā tā ir kopš 1997. gadā un tagad jau arī daudzviet citur pasaulē) un nobaudīt kā uz mēles izkūst vienas vai citas garšas makarūni.

IMG_3703

IMG_3702

IMG_3704
Turklāt blakus gaisīgajiem makarūniem rindā gozējas greznas kūciņas – cita par citu skaistāka un kārdinošāka. Lai cik veikli un čakli strādātu personāls, vienlaikus apkalpošanā piedaloties vairākām pārdevējām un pārdevējiem, vienalga letes šajā pusē ir nemitīga rinda.

IMG_3708

IMG_3686
Katrs vēlas nogaršot izslavētos Ladurē makarūnus! Ir iespēja makarūnus līdzi ņemšanai ievietot arī greznākā kastītē vai arī ar tiem mieloties turpat kafejnīcā vai blakus esošajā terasē.

Foto: Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas