logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Rimi skolu konkursam Gardēžu klase pieteikušās 269 klases no visas Latvijas

April 4th, 2017  |  Publicēts iekš Konkurss  |  2 Komentāri


Lai uzlabotu ēst gatavošanas prasmes, kā arī iegūtu papildu zināšanas par veselīgu uzturu, Rimi organizētajam skolu konkursam Gardēžu klase pieteikušās 269 klases no visas Latvijas. Lai iekļūtu konkursa finālā, trīsdesmit apņēmīgākās 5.-9.klases patstāvīgi gatavos veselīgu maltīti, ko vērtēs Latvijā labi zināmi pavāri un ēst gatavošanas eksperti – Rimi Gardēži -, savukārt konkursa finālā tiksies un veselīgu maltīti kopā ar Rimi Gardēžiem gatavos 10 prasmīgākās skolēnu komandas.

Lai gan veselīga uztura pamatprincipu apgūšana iekļauta skolu mācību saturā, aizpildot konkursa pieteikumu anketu, uz visiem jautājumiem par veselīgu uzturu pareizi atbildējušas tikai 171 klase (64%). Skolēniem lielākoties grūtības sagādājuši jautājumi par uzturvērtību grupām un to nepieciešamo daudzumu uzturā. Tāpat skolēniem īpaši āķīgs šķitis jautājums par galveno dienas ēdienreizi, nereti brokastu vietā kā pareizā atbilde minēta cita būtiska ēdienreize – pusdienas. Skolu jauniešiem vislabāk veicies, skaidrojot, kas ir veselīgs uzturs un kā tas ietekmē cilvēka veselību, pašsajūtu, izskatu.

Kā vislielāko motivāciju dalībai konkursā Latvijas skolu jaunieši min jaunu zināšanu iegūšanu. Pēc jauniešu domām, konkursa laikā iegūtās prasmes ļaus mainīt ēšanas paradumus un dažādot ikdienas ēdienkarti, iekļaujot tajā vairāk dabīgu, veselīgu un uzturvielām bagātu produktu. Turklāt skolēni atzinuši, ka, gatavot kopā ar klasi ir krietni jautrāk nekā vienatnē un kopīga ēst gatavošana saliedē klases kolektīvu, kā arī stiprina komandas garu.

“Vērtējot konkursa pieteikumus, redzams, ka arvien vairāk jauniešu apzinās veselīga un sabalansēta uztura pozitīvo ietekmi gan uz veselību, gan pašsajūtu. Tādēļ prieks, ka Latvijas skolās ir tik daudz atbalstošu skolotāju un klases audzinātāju, kas, redzot jauniešu interesi, iedrošina gūt papildu zināšanas par šo tik būtisko tēmu un iedvesmo uzlabot savas ēst gatavošanas prasmes,” par konkursa pieteikšanās rezultātiem stāsta Normunds Baranovskis, Rimi Gardēži šefpavārs.

Vislielākais konkursa pieteikumu skaits – 131 – saņemts no Vidzemes un Rīgas reģiona 5.-9. klasēm, kam seko Zemgales, Kurzemes un Latgales izglītības iestādes ar 138 pieteikumiem. Ņemot vērā lielo dalībnieku interesi dalībai konkursā, visas konkursa dalībnieku klases, kas nav iekļuvušas konkursa pusfinālā, kvalificējas dalībai Gardēžu klases nākamās sezonas pusfinālā, kas sāksies līdz ar 2017./2018. mācību gadu.

Konkursa Gardēžu klase pirmās sezonas pusfinālam, kas norisināsies no 4. aprīļa līdz 13. aprīlim, Rimi Gardēži pēc klašu iegūtajiem punktiem un konkursa nolikumā izvirzītajiem kritērijiem nākamajai kārtai ir izvirzījuši 30 klases:

Rīgas reģions
Jūrmalas Alternatīvās skolas 7. klase; Saulkrastu vidusskolas 6. klase; Rīgas 1. speciālā internātpamatskola; Ādažu vidusskolas 6.b klase; Rīgas 6. vidusskolas 7.a klase.

Zemgale
Salas vidusskolas 6. klase; Jelgavas 4. vidusskolas 8.b klase; Kalnciema vidusskolas 8. klase; Bauskas pilsētas pamatskolas 6.a klase; Zālītes speciālā internātpamatskolas 9.p klase; Penkules pamatskolas 5. klase; Svētes pamatskolas 9. klase.

Latgale
Daugavpils 3. vidusskolas 6.b klase; Balvu Valsts ģimnāzijas 7.a klase; Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 5.b klase; Jersikas pamatskolas 8. klase; Aleksandrovas internātpamatskolas 8. klase; Priežmalas vidusskolas 5. klase.

Kurzeme
Saldus pamatskolas 7.b klase; Aizputes vidusskolas 6.a klase; Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.c klase; Pūņu pamatskola 9. klase; Ēdoles pamatskolas 6. klase; Ventspils 6. vidusskolas 9.b klase.

Vidzeme
Cesvaines internātpamatskola 5.,6. klase; Stāmerienas pamatskolas 8. klase; A.Upīša Skrīveru vidusskolas 5.b klase; Gulbenes 2. vidusskolas 9.a klase; Inčukalna pamatskolas 7.a klase; Palsmanes pamatskolas 6. klase.

Pusfināla ietvaros klasēm būs uzdevums patstāvīgi pagatavot veselīgu maltīti no produktiem, kurus būs sarūpējuši Rimi Gardēži. Video vai foto iemūžināto maltītes gatavošanas procesu vērtēs žūrija, nosakot desmit prasmīgākās klases, kas iekļūs konkursa finālā un cīnīsies par Gardēžu klases titulu.

Konkursa Gardēžu klase mērķis ir izglītot un uzlabot Latvijas skolēnu ēst gatavošanas prasmes, atraktīvā un saistošā veidā uzlabojot jauniešu zināšanas par veselīgu uzturu, kā arī aicinot pašiem praktiski gatavojot sabalansēta uztura maltītes. Konkursa ietvaros jaunieši kopā ar Latvijā labi zināmiem pavāriem un ēst gatavošanas ekspertiem – Rimi Gardēžiem – apgūs veselīgu maltīšu gatavošanas prasmes, kā arī apliecinās un iegūs plašākas zināšanas par veselīgu uzturu. Trīs entuziastiskākās un meistarīgākās klases, kurām visveiksmīgāk būs izdevies apliecināt savas zināšanas par veselīgu uzturu un mīlestību pret pašu gatavotu ēdienu, saņems Rimi dāvanu karti 150 eiro vērtībā. Plašāka informācija: www.gardezuklase.lv.

Foto: Publicitātes

 

2 komentāri

  1. Magnus says:

    Kaut vairāk būtu šādi noderīgi konkursi!

  2. Anita says:

    Apsveicam Ādažu vidusskolas 6.b klases kolektīvu. Paldies klases audzinātājai Paulīnai Latsonei. Vēlam veiksmi pusfinālā!

Komentāri

Kategorijas