logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Kuldīgas restorānu nedēļas rudens sesijā šefpavāri pārsteidz ar izdomu un uzdrīkstēšanos

November 15th, 2017  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Restorānu nedēļas “Kuldīgas garša” rudens sesija pagājušajā nedēļā Kuldīgas kafejnīcās un restorānos noritēja godam, saņemot daudz pozitīvu atsauksmju un dodot iedvesmu nākamajiem izaicinājumiem.

Rudens sesija norisinājās četras dienas, no 9. līdz 12. novembrim, akcentējot kodu – oranžs. Pasākumā piedalījās astoņi uzņēmumi – restorāns “Bangert’s”, restorāns “Goldingen room”, restorāns “Jēkaba sēta”, restorāns “Metropole”, kafejnīca “Pagrabiņš’”, konditoreja “Šarlote”, “Cafe Tilts” un bārs/klubs “Stender’s”.

“Paldies visiem rudens sesijas apmeklētājiem, prieks, ka ļoti daudz bija kuldīdznieku un Kuldīgas novada iedzīvotāju. Paldies šefpavāriem par uzdrīkstēšanos un izdomu, atkāpjoties no ierastās ikdienas. Pārsteidza apmeklētāji, kas atsaucās oranžā koda aicinājumam un savā tērpā un aksesuāros izmantoja oranžo krāsu. Pateicība ikvienam par sniegtajām pozitīvajām emocijām, kas šajā rudens laikā deva papildu enerģiju un siltuma lādiņu. Ar prieku darām zināmu, ka nākamgad no 12. līdz 18. martam atkal aicināsim visus uz Restorānu nedēļu “Kuldīgas garša,” saka organizatoru pārstāve Jana Bergmane.

Šajā rudens sesijā apmeklētājus pozitīvi iepriecināja restorāna “Bangert’s” piedāvājums, galdā ceļot gardos strausa gaļas kupātus. Saņemtas pozitīvas atsauksmes par daudzveidīgo, gardo un sātīgo maltīti, reizē ieturot gan restorāna stilu, gan radot iespēju kārtīgi paēst. Restorāna vadītāja Anda Šīmane atzina, ka riskējuši piedāvāt maltīti, kas apmeklētājiem varbūt tik daudz nesaistās ar restorāna ēdienu, bet tas atmaksājies.

“Mēs esam priecīgi, ka šāda tradīcija – restorānu nedēļa “Kuldīgas garša” ir izveidojusies un ceram arī uz turpinājumu. Mēs piedalīsimies! Paldies visiem, kuri apmeklēja rudens sesiju. Īpaši tiem, kuri gāja baudīt, novērtēt šefpavāra radošumu, meistarību, nevis gaidot kārtīgu porciju… Restorānu nedēļā mums jāatrod zelta vidusceļš, lai ir gan skaisti, gan baudāmi, gan arī sātīgi. Un tam nav vajadzīgs šķīvis ar kaudzi,” pārliecināta Anda Šīmane.

Šogad apmeklētāju Bangertā bijis daudz vairāk nekā iepriekš. Turklāt daudzas ģimenes ieradušās kopā ar bērniem. Sestdienā pat daudziem nācies atteikt, jo visi galdiņi bijuši rezervēti jau iepriekš: “Bangertam ir diezgan plašas telpas, bet veikto rezervāciju dēļ diemžēl daudziem “garāmgājējiem” vajadzēja atteikt. Gribētu, lai restorānu nedēļa notiek visu nedēļu, tad darbdienās to vairāk varētu izbaudīt vietējie, bet brīvdienās pilsētas viesi.” Ja Bangert’s pacenties, lai klients kaut nedaudz var arī variēt ar restorānu nedēļas piedāvājumu, tad citur šādas izvēles neesot bijis.

Arī “Metropolē” apmeklējums bijis ļoti labs. Lielākoties baudīt gardos ēdienus ieradušies cilvēki, kuri ikdienā restorānus neapmeklē. 90% apmeklētāju nākuši izbaudīt tieši Restorānu nedēļas rudens sesijas piedāvājumu.
“Pagājušā nedēļa “Jēkaba sētā” bija ļoti, ļoti darbīga. Galdiņi bija rezervēti no restorāna atvēršanas brīža līdz pat slēgšanai. Apmeklētāji uzteica brangās porcijas, ļoti garšoja sulīgi pagatavotā menca, kas lietainās dienās ienesa saulainu noskaņojumu. Restorānu apmeklēja divdesmit cilvēku ik pa divām stundām un lielākā daļa pasūtīja tieši “Taste Kuldīga” ēdienu. Nākamgad atkal piedalīsimies,” pauž restorāna vadītāja Baiba Lange.

Rātslaukumā esošā restorāna “Goldingen room” un kafejnīcas “Pagrabiņš” pārstāvji pastāstīja, ka gājis labi un atsaucība bijusi, lai arī novembris ir salīdzinoši kluss laiks. Arī “Cafe Tilts” un konditoreja “Šarlote” pauda apmierinātību ar pozitīvo pasākumu un prieku, ka iedzīvotāji novērtējuši piedāvājumu, apliecinot savu dalību arī nākamgad.

Restorānu nedēļas “Kuldīgas garša” jeb “Taste Kuldīga” rudens sesija bija kā turpinājums Restorānu nedēļai, kas gardēžus priecēja šā gada martā.

Pasākumu organizēja Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs, Kuldīgas kultūras centrs un Kuldīgas novada Dome.

Foto: Taste Kuldīga publicitātes (Ulla Perkune)

 

Komentāri