logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Adventa tirdziņā Rīgas Lutera draudzes kora tērpu iegādei saziedoti 3900 eiro

December 14th, 2017  |  Publicēts iekš Saldās ziņas


Rīgas Lutera draudzes ikgadējā labdarības pasākumā – Adventa tirdziņā izdevies ziedojumos gūt 3900 eiro, lai palīdzētu Rīgas Lutera draudzes jauktajam korim sagādāt tērpus dalībai dievkalpojumos un koncertos.

Rīgas Lutera Draudzes centrā notikušajā Adventa tirdziņā bija ne tikai dažādu rokdarbu, grāmatu, vintāžas u.c. lietu tirdzniecība, loterija, bet arī ikgadējā izsole, kuras viena no iespējām bija nosolīt Rīgas Lutera draudzes jauktā kora priekšnesumu. “Ekskluzīva iespēja, dārgie draugi! Iedomājieties, pie jums ierodas koris un dzied,” tā sanākušos piedalīties izsolē mudināja Rīgas Lutera draudzes mācītājs Kaspars Simanovičs. Adventa tirdziņa izsoli viņš vada jau vairākus, bet pirmo reizi kādam izsoles priekšmetam nosolīta tik augsta cena – 400 eiro. Nākamgad baudīt 45 minūšu garo Rīgas Lutera draudzes jaukto kora priekšnesumu ieguva uzņēmēja Vija Jansone. Kur un kad, tas varētu notikt, viņa vēl apdomāšot, bet izsolē piedalījusies, saprotot, ka kora sapošanai vajadzīgi ievērojami līdzekļi.

“Ar prieku baudījām klātesošo atbalstu un atsaucību, sniedzot muzikālos priekšnesumus Adventa noskaņās, kā arī atklājot dažus nākamā gada Dziesmu svētku skaņdarbus. Lielāko pārsteigumu sagādāja tik aktīvā izsoles dalībnieku vēlme iegūt iespēju baudīt kora dziedājumu arī personīgi, kā arī, protams, esam ļoti pateicīgi katram tirdziņa dalībniekam un apmeklētājam. Ja vēl pirms dienas bijām tikai ar tērpu skicēm un neziņu, kā tos radīt, tad šodien jau varam plānot tērpu auduma iegādi un šūšanu. Pēc šī pasākuma apzināmies, ka mūsu darbs draudzē tiešām tiek novērtēts, un šī apziņa dod jaunus spēkus tālākai muzicēšanai un kalpošanai,” pateicību pauž Rīgas Lutera draudzes jauktā kora diriģents Matīss Tučs.

Adventa tirdziņu pēc svētdienas dievkalpojuma apmeklēja vairāki simti cilvēku. Tā organizatori savā un Rīgas Lutera draudzes padomes vārdā ir pateicīgi katram, kurš atrada iespēju gan atnākt un atbalstīt tirdziņa norisi, gan aktīvi iesaistījās tā tapšanā un raitajā norisē, radot kopības un pleca sajūtu.
Apmeklētājus ar dziedājumu priecēja arī Rīgas Lutera draudzes jauktais koris un bērnu ansamblis, interesenti varēja darboties radošajās darbnīcās, kā arī neizpalika kūku un citu gardumu degustācija, kā arī brīvdabas kafejnīca ar karstajiem dzērieniem, desiņām un štovētiem kāpostiem.

Atjaunotā Rīgas Lutera draudzes jauktā kora pirmais mēģinājums notika 2015. gada 10. novembrī, pakāpeniski izveidojot un nostiprinot četras balsu grupas – aktīvi darbojas aptuveni 40 koristi – lielākā daļa ir draudzes locekļi. Rīgas Lutera draudzes koris izpilda sakrālo un laicīgo mūziku, ir izveidojis arī veiksmīgu radošo sadarbību ar vairākiem Latvijas koru kolektīviem. 2018. gadā gaidāms viens no Latvijas koru mūzikas lielākajiem pasākumiem XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kurā tiesības piedalīties ieguvis arī Rīgas Lutera draudzes koris.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas