logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Jauniešu ballītēs ar draugiem iecienīti TEX MEX ēdieni – pirmajā vietā kukurūzas čipsi

April 27th, 2018  |  Publicēts iekš Idejas


Jaunieši dzimšanas dienu svinībās un citās ballītēs labprātāk izvēlas ātri pagatavojamas uzkodas u.c. ēdienus, kādi ir arī meksikāņu virtuves Tex Mex ēdieni. Popularitātes ziņā pirmo vietu ieņem kukurūzas čipsi ar pašu gatavotām mērcēm, kam seko Tako, Tortiļas un Fahitas.

“Jaunieši ballītēs lielāko vērību pievērš jautrībai, mūzikai, un bieži vien ēdienam ir otršķirīga nozīme, tomēr bez tā tāpat neiztiek. Aptaujājot grupu jauniešus, pārliecinājāmies, ka ēst gatavošanas iemaņas lielai daļai jauniešu pagaidām vēl nav, vai tās ir minimālas, bet vienlaikus piektdienas atpūtas ballītē, izvēloties pagatavot pēc receptes čipsu mērcītes, Tako un Fahitas, viss izdevies lieliski un ātri,” stāsta AS Santa Maria mārketinga vadītāja Baltijas valstīs Inga Auziņa.

TEX MEX ēdienu dažādība

Pirms ballītes jāizvēlas dažas viegli īstenojamas receptes un jāsagādā produkti. Turklāt meksikāņu virtuves ēdienu pagatavošanā var būt visdažādākās kombinācijas, var variēt ar produktiem, kuri labāk garšo. Nevajag satraukties, ja kādu no receptē iekļautajiem produktiem neizdodas iegādāties, bet padomāt, ar ko to aizstāt vai vispār neiekļaut ēdienā, iesaka jaunais un talantīgais pavārs Haralds Saušs.

“TEX MEX ēdienu gatavošanu var uzņemties ballītes rīkotājs, bet daudz jautrāk un arī izglītojošāk, ja jaunieši kopīgi sagatavo iecerētās uzkodas un ēdienus. Tā var būt mazāka vai lielāka daļa no ballītes kopējā laika, kas kopīgā draugu darbā aizritēs ātri. Turklāt daļai meksikāņu ēdienu nav nepieciešama termiska apstrāde, tādēļ tos viegli pagatavot arī ārpus mājām, piemēram, piknikā,” iesaka Haralds Saušs.

Pagatavot Tako ir viegli, mērcītes vēl vieglāk

Jauniešu iecienīti ir kukurūzas čipsi, tiem piemērotas pašu gatavotās mērcītes. Viegli ir pagatavot Tako – no vienas, divām sildītām vai viegli apceptām kukurūzas tortiļām, kas gatavotas no miltiem vai kukurūzas. Pildījumā var likt gaļu, sieru, dārzeņus, salsas mērci.
Tāpat ātri var pagatavot Tortiļas, uzsildot cepeškrāsnī, uz pannas vai mikroviļņu krāsnī. Fahitu jeb uzsildītu kviešu tortiļu gatavo ar pildījumu, tajā izmantojot, piemēram, apceptus vistas filejas gabaliņus, papriku, sarkanos sīpolus, tai paredzētās garšvielas. Savukārt Tako mērci var izmantot kā garnējumu visiem meksikāņu ēdieniem, kā dip mērci tortiļu čipsiem vai kā salātu mērci. Tāpat jauniešu spēkos noteikti ir pagatavot gvakamoli, pupiņu salsu, pupiņu mērci.

Tātad jauniešu Tex Mex stila ballītei nepieciešami viegli pagatavojamie meksikāņu ēdieni, košs noformējums, meksikāņu, Latīņamerikas noskaņas mūzika, kā arī noderēs ielūgumu sagataves to elektroniskai nosūtīšanai ballītes viesiem, kas ir pieejamas šeit; https://www.santamariaworld.com/lv/garsa/bringing-people-together/tex-mex-piektdiena/

Tex Mex apzīmē Teksasas, ASV dienvidu, Meksikas ziemeļu reģionu virtuvi, un Dienvidamerikai raksturīgie dārzeņi, garšaugi, senās indiāņu ēdiena gatavošanas tradīcijas ar laiku savu vietu ieņēmušas arī Latvijas virtuvēs.

Paulig grupas Paulig Foods divīzija ar 850 darbiniekiem 13 dažādās valstīs un produkcijas pārdošanu 34 valstīs, ir starptautisks, vērā ņemams tirgus spēlētājs. Paulig Foods divīzijas zīmoli Santa Maria, Risenta un Gold & Green piedāvā dažādus pasaulē pazīstamus etnisko ēdienu konceptus, garšvielas un dabīgus, veselīgus pārtikas produktus. Paulig Foods divīzijas neto pārdošanas apjoms ir 350 miljoni EUR gadā (2017).

Foto: Santa Maria publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas