logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Balttour tūrisma izstādē izbauda arī jaunas garšas

February 4th, 2019  |  Publicēts iekš Saldās ziņas


Latvijas reģionu piedāvājums izstādē “Balttour 2019”, Ķīpsalā, kā katru gadu, bija ļoti daudzveidīgs. Netrūka arī dažāda kulinārā mantojuma un jaunu gardumu piedāvājuma, ar ko katrs reģions lepojas. Gardumus bija sarūpējuši arī ārzemju uzņēmumi.

Trīs dienās hallē “Atklāj Latviju!” varēja uzzināt par jaunajiem tūrisma piedāvājumiem Latvijas reģionos, kā arī par esošajiem tūrisma maršrutiem, apskates vietām, pilīm, muižām, dabas takām un citām atpūtas iespējām. Dažādu pārsteigumu netrūka arī tālāku zemju ceļotājiem, kuri kuplā skaitā bija ieradušies izzināt galamērķu jaunumus vai pat iegādāties ceļojumu. Latvijā ir daudzas saimniecības, kuras ne tikai ražo, bet arī aicina iepazīt uz vietas ēst gatavošanas paražas, iesaista dažādās aktivitātēs lielus un mazus tūristus, kāziniekus.
Piemēram, izstādē sevi parādīja arī Popes muižas ansamblis, kur šobrīd ir Popes pamatskola. Interesanti, ka muižā filmēta slavenā izēšanās epizode no filmas “Vella kalpi”.Raunas, Smiltenes, Apes un Alūksnes garšas piedāvāja sadarbības projekts “Vidzemes pieturvietas”. Gardumus un degustācijas sarūpēja uzņēmumi “Latvijas ķiploks”, “Siera ražotne”, “Latnature”, “Jaun-Ieviņas”, “Birzī”, “TLMS Smiltene”, “Very Berry”, bet par aktualitātēm informēja Alūksnes Bānīša stacijas ekspozīcijas pārstāvji, plosta “Kaija” komanda, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs un citi. Novadi apvienojušies projektā “Vidzemes pieturvietas”, lai kopīgi parādītu šo novadu skaistumu, atpūtas un izklaides iespējas, kā arī daudzveidīgu tūrisma programmu.

Netālu no Kuldīgas esošā Latvijā lielākā strausu ferma “Nornieki” pakāpeniski attīsta tūrismu. Te vienmēr laipni gaidītas interesentu grupas, un no pavasara ar gardiem ēdieniem viesus priecēs arī pavārs. Saimniece Anda Šīmane no krāšņajām strausu spalvām gatavo dažādas rotas, kā arī vada darbnīcas interesentiem.

Foto: Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas