logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Pavasarī imūnsistēmu stiprinām ar medu

February 21st, 2019  |  Publicēts iekš Idejas


Pavasarī imūnsistēmu labi var stiprināt arī ar medu. Jāatceras, ja pievieno medu tējai, tad tikai siltai. Karstā tējā medus, visticamāk, zaudēs savas labās īpašības. Ne velti saka: “Laba nevajag daudz!”, un tas ir arī par medu.

Medus darbojas kā antioksidants, bet reizē satur arī cukuru. Pietiks ar dažām tējkarotēm dienā, lai gan sevi iepriecinātu ar dabīgu gardumu, gan saņemtu vērtīgu vielu devu, par ko parūpējušās bites. Līdz ar silto laiku tās lēnām sāk mosties un gatavoties jaunās medus ražas vākšanai. Kamēr līdz tai vēl daži mēneši jāpagaida, tukšojam esošos medus krājumus!

Medus ir gaumes lieta, un ne visiem garšo viens un tas pats medus. Piemēram, “Ēberliņu dravas” medum ir daudz cienītāju ne tikai Dienvidkurzemē, kur tas tiek iegūts, bet arī Rīgā un citviet Latvijā. Saražotā produkcija nonāk arī ārpus Latvijas robežām. “Ēberliņu dravas” bites čakli strādā Saldus novada Nīgrandes, Zaņas, Ezeres pagastos, tāpat Vaiņodes novada Embūtes pagastā un Skrundas novada Nīkrāces pagastā. “Tā savu garo ceļu līdz Jūsu galdam uzsāk dabīgs ziedu nektārs un ziedputekšņi no Latvijas mežiem un pļavām, kurus caurvij Kurzemes lielākā upe Venta,” vēsta http://www.eberlinudrava.lv/
Interesanti, ka lauksaimniekiem tiek piedāvāta kultūraugu apputeksnēšana apmaiņā pret bišu saimju izvietošanu uz to zemes īpašuma. Īpaši lietderīgi tas ir entomofīlo kultūraugu (kultūraugi, kurus apputeksnē tikai kukaiņi) audzētājiem, lai veiksmīgi palielinātu ražas apjomus.

Foto: Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas