logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Kā top “Laimas” rozā šokolāde?

March 22nd, 2019  |  Publicēts iekš Gardēžu tūre


Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” pārsteidz ar nebijušu jaunumu “Laima Exclusive” klāstā – augstākās kvalitātes dabisko “Ruby” jeb rozā šokolādi, kas ir prasmīgo meistaru roku darbs. Zīmola “Laima” attīstības tehnoloģe Monta Zalkovska atklāj, kas ir rozā šokolāde un kā tā top “Laimas” ekskluzīvo produktu ražotnē Rīgā, Miera ielā.

“Ruby” šokolādi izgudrojis pasaulē vadošais Šveices šokolādes un kakao ražotājs “Barry Callebaut”, un tas ir ceturtais šokolādes veids, papildinot tumšo, piena un balto šokolādi. “Ruby” šokolāde ir sārtā krāsā, ar spēcīgu, nebijušu garšu, un tā tiek gatavota no īpašām kakao pupiņām, neizmantojot krāsvielas un garšas papildinātājus – aromātus.

Rozā jeb “Ruby” šokolāde ir unikāla, pateicoties tās krāsai un piesātinātajai garšai, kas ir iegūta dabiskā fermentācijas procesā no īpašām “Ruby” kakao pupiņām. Tā pirmo reizi pasaulē pircējus priecēja ar augsto kvalitāti un neparasto garšu vien 2017. gadā, taču jau tagad tā tiek ražota Latvijā mīlētākā saldumu zīmola “Laima” ekskluzīvajā ražotnē.

“Laima” saņēma īpašu iespēju iegādāties visas nepieciešamās izejvielas, lai uzsāktu “Ruby” šokolādes ražošanu. Tā izceļas gan ar dabiski rozā krāsu, gan sulīgu un piesātinātu garšu, taču, neskatoties uz izteiktu garšas atšķirību no tradicionālajiem šokolādes veidiem, tās ražošanas process ir ļoti līdzīgs jau esošajām “Laimas” ekskluzīvajām šokolādes tāfelītēm.

Kā ikvienas šokolādes, arī rozā, ražošanas ceļojums sākas ar receptūras izstrādi, ko paveic “Laimas” attīstības tehnologs, radot autentisku saldumu pēc labākajām tradīcijām. Tam seko augstākās kvalitātes izejvielu iegāde un to sagatavošana tapšanas procesam.

Kad receptūra izstrādāta un izejvielas ir sagādātas, tad sākas šokolādes tāfelīšu izgatavošanas process, kuru ar rokām veic prasmīgie “Laimas” meistari. Sākotnēji šokolādes masa tiek sagatavota darbam pēc atbilstošiem temperatūru režīmiem, kam seko šokolādes masas atliešana formās.

“Laimas” rozā šokolādes receptūrā tiek pievienoti aveņu gabaliņi, kas tikai akcentē šokolādes dizainu un minimāli piešķir Latvijai raksturīgu ogu garšas niansi, bet neietekmē šokolādes dabisko garšu un krāsu. Pats pēdējais solis ir rūpīga ar mīlestību gatavoto šokolādes tāfelīšu iepakošana un nogādāšana veikala plauktā.

Kā redzams, ekskluzīvās šokolādes tāfelītes sagatavošanas process ir rūpīgs roku darbs un sastāv no vairākiem akurāti pārdomātiem posmiem, kur katrā no tiem ir svarīga precizitāte un prasmes.

“Laimas” ekskluzīvās produkcijas meistari vienā darba dienā jeb astoņās darba stundās spēj sagatavot 100 kg “Ruby” šokolādes, kas mērāmas teju 1075 šokolādes tāfelītēs. Lai arī šis process var šķist laikietilpīgs, visi sagatavošanās darbi tiek veikti pirms ražošanas uzsākšanas, līdz ar to divas šokolādes tāfelītes “Laimas” ekskluzīvajā ražotnē var radīt 20 minūtēs.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas