logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Rīgas svētkos – “MAIZES IELA” Esplanādē pasākumā “Gabaliņš Latvijas. Latvijas leģendas”

August 13th, 2019  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Septīto gadu pašā Rīgas centrā, šoreiz – Esplanādes parkā Rīgas iedzīvotājus un viesus aicina “Maizes iela”. Pasākums notiks sestdien, 17.augustā pasākumā “Gabaliņš Latvijas. Latvijas leģendas.” Rīgas svētku ietvaros un to organizē Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Maiznieku cunfti pārstāvēs: SIA “Lāči”, SIA “Dona”, N.Bomja maiznīca “Lielezers”, SIA “Saldus maiznieks”, SIA “Fazer Latvija”, A/S “Hanzas Maiznīcas”, A/S “Latvijas Maiznieks”, LPB “Maiznīca Priekule”, SIA “Maiznīca Flora”, sklandraušu cepēji “Pie Mimi”un SIA “Puratos Latvia”.

Lai saprastu cilvēku latvieti, ir jāsaprot stāsts par viņa maizi – Ojāra Kalniņa vārdi.

Tā nu maiznieki visas ielas garumā veidos un ceps mini ceptuvītēs, stāstīs par maizes rašanos un leģendām, aicinās iesaistīties maizniekmeistaru un zeļļu aktivitātēs – minot mīklas, atpazīstot graudaugus, senos maiznieka amata rīkus un maizes izejvielas. Mazākajiem svētku apmeklētājiem kopā ar vecākiem un draugiem būs iespēja fotografēties rudzu laukā, maiznieka tēlā, iejusties dažādās ar maizi un maiznieka arodu saistītās jautrībās un saņemt gardas balvas.

“Maizes ielā” ikviens varēs iepazīties, nodegustēt un, noteikti, arī iegādāties, gan jau zināmas, tautā iemīļotas maizes un dažādus maizes, miltu izstrādājumus, gan pavisam jaunus – veselīgus un mūsdienu patērētājam izveidotus maizes veidus, smelsies idejas, cik dažādi var pielietot maizi ēdienu un uzkodu gatavošanā. Aicināsim iepazīties ar šīs sezonas karstāko jaunumu – “Street Food”, kurā viena no svarīgām sastāvdaļām ir maize.

Un pavisam noteikti, šajā reizē kopā ar maizi būs arī leģendas, nostāsti un minējumi no visiem Latvijas novadiem. Maizes ielu atklāsim ar vienu skanīgu, lepnu tautas dziesmu, kas vienos maizniekus un Rīgas svētku apmeklētājus.

Pasākuma atbalstītāji: a/s “Jelgavas dzirnavas”, a/s “Rīgas dzirnavnieks”, SIA “Gemoss”, SIA “Leipurin” un SIA “PRP – Pārtikas Ražošana un pārdošana”.

Latvijas Maiznieku biedrība (LMB) ir Latvijā vienīgā brīvprātīga profesionālā organizācija, kuru vieno intereses par maizes ražošanas nozares attīstību un kopīga sadarbība maizes ražotāju interešu aizstāvībai un pārstāvībai. Jau 26 gadus LMB apvieno maizniekus, mazinieku sadarbības partnerus un popularizē maizes tradīcijas Latvijā.

Foto: Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas