logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

No 4. līdz 7. septembrim izstāde “Riga Food 2019”

August 30th, 2019  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

No 4. līdz 7. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākais pārtikas nozares notikums – izstāde “Riga Food 2019”, kas piedāvās vērienīgas starptautisku un pašmāju uzņēmumu un organizāciju ekspozīcijas, meistaru un pārtikas produktu konkursus, jaunumu prezentācijas, izglītojošus seminārus, aizraujošus šovus, meistarklases un degustācijas.

“Riga Food 2019” piedalīsies vairāk nekā 700 uzņēmumu no vismaz 30 valstīm. Pirmo reizi izstādē būs uzņēmumi no Baškortostānas, Korejas un Rumānijas! Šogad izstādē būs apskatāmi 13 kopstendi – Baltkrievijas, Čehijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Meksikas, Latvijas, Lietuvas, Kanādas, Ukrainas un Krievijas: Baškortostānas, Tulas apgabala un Altaja novada.

Saldā torte no kabačiem, mārrutku etiķis ar čili, alus ar pienu, visātrāk pagatavojamais olu kultenis … tie ir tikai daži no Latvijas uzņēmumu jaunajiem un interesantajiem produktiem, ko varēs apskatīt, nodegustēt un iegādāties Baltijas lielākajā pārtikas izstādē “Riga Food 2019”

Šogad izstādē “Riga Food” daudz jaunumu:

pasaules prestižākā pavāru konkursa “Bocuse d’Or” pusfināls;

bārmeņu konkurss “Labākais alus kokteilis 2019”;

Latvijas labāko pavāru sacensības “Meistarpavārs”;

konkursa “Inovāciju balva” demo diena;

fitnesa modeles Anitas Pužules un uztura speciālistes Lienes Sondores pieredze par/ar maizi;

seminārs “Kas īsti ir industriālie IOT risinājumi un kā tos praktiski izmantot pārtikas industrijā?”;

un vēl daudz citu izglītojošu un aizraujošu pasākumu.

4. septembrī izstādē “Riga Food 2019” pavāru ringā kāps, kā viņi paši smejot saka, – dinozauri – Latvijā iemīļoti pavāri Lauris Aleksejevs, Raimonds Zommers, Valters Zirdziņš, Māris Jansons, Jānis Zvirbulis un Ingmārs Ladigs. Seši pieredzējušie šefpavāri sacentīsies par Latvijas labākā meistarpavāra titulu. Tās tik būs emocijas!

“Bieži saņemam pārmetumus, ka pavāru konkursos sacenšas un savas spējas demonstrē tikai jaunie. Tāpēc šoreiz savu virtuves mākslu brīnišķīgu ēdienu gatavošanā demonstrēs Latvijā iemīļoti šefpavāri ar pamatīgu darba stāžu. Tā būs aizraujoša cīņa starp sešiem lieliskiem meistariem un vienlaicīgi domubiedru un draugu tikšanās ar mērķi attīstīt Latvijas kulināriju un dalīties ar zināšanām un pieredzi ar jauno paaudzi. Nepalaidiet garām šo lielisko un spraigo šovu!” – tā “Pavāru kluba” valdes priekšsēdētāja Svetlana Riškova.

Pasākumā sacentīsies viens no biedrības “Pavāru klubs” dibinātājiem, “Kest” šefpavārs Māris Jansons, restorāna “36. līnija” šefpavārs Lauris Aleksejevs, “Valtera restorāna” īpašnieks un šefpavārs Valters Zirdziņš, restorāna “Entresol” šefpavārs Raimonds Zommers, “Fish House Brasserie de Luxe” šefpavārs Jānis Zvirbulis un “Ladig’s cafe” šefpavārs Ingmārs Ladigs.

Pavāru sacensības “Latvijas meistarpavārs 2019” notiks 4. septembrī “Riga Food 2019” hallē Nr. 1 no plkst. 14.00 līdz 15.00.

Tikai dažas minūtes pirms starta signāla konkursanti uzzinās melnās kastes produktus, kas obligāti jāizmanto ēdiena pagatavošanā. Katram dalībniekam būs jāpagatavo pamatēdiens sešām personām. Pavāri drīkst aicināt līdzi vienu palīgu, bet ēdienu gatavot viņš nedrīkstēs. Ķīpsalā varēs sekot līdzi aizraujošai cīņai vienlaikus sešās virtuvēs, sajust konkurences garšu un neviltotas emocijas, kā arī vērot šefpavāru attiecības ar palīgiem un žūrijas locekļiem.


Viens no sacensību “Latvijas meistarpavārs 2019” dalībniekiem Valters Zirdziņš uzsver, ka svarīgi ir nevis vienkārši izdarīt, bet gan paveikt labāko, ko vari: “Īsts pavārs vienmēr meklē un tiecas pēc labākā, viņam ir sava filozofija, raksturs un sapņi, kas atspoguļojas radītajā ēdienā!”


Labāko šajā sacensībā noteiks profesionāla un starptautiska žūrija: Jo Nelissens (Jo Nelissen) no Beļģijas, Fransiāne Tartari (Franciane Tartari) no Anglijas, Aleksandrs Prokopovičs (Aleksander Prokopovich) no Krievijas, Dmitrijs Demjanovs, Emannuels Ville (Emannuel Wille), Vladislavs Djacuks un Pāvels Gurjanovs no Igaunijas, Jerts Klecke (Gert Kletzke) no Zviedrijas un Jērns Lī (Jorn Lie) no Norvēģijas. Žūrijas locekļi vērtēs ēdiena noformējumu, kompozicionālo krāsu un formu vienotību, garšas un produktu saderību, smaržas, garšas un konsistences atbilstību, tehnisko meistarību un darba organizēšanu, kā arī jaunradi.

Vēl 4. septembrī izstādē “Riga Food 2019” notiks konkursi “Latvijas pavārs 2019” un “Latvijas pavārzellis 2019”, 5. septembrī izstādes apmeklētāji varēs just līdzi pasaules prestižākā pavāru konkursa “Bocuse d’Or” Latvijas nacionālajai atlasei, bet 6. septembrī atbalstīt Baltijas valstu kulinārā mantojuma konkursa “Baltic Culinary Heritage 2019” un Baltijas skolu konkursa “Baltic Student Chef Zero Waste Challenge” dalībniekus. Detalizētu “Riga Food 2019” pasākumu programmu skatiet:

http://www.bt1.lv/rigafood/visit.php#events

Plašākā pārtikas izstāde Baltijas valstīs “Riga Food” ik gadu iezīmē nozares attīstību kopumā, izceļ jaunumus un sniedz iespēju iepazīties ar nopietniem un uzticamiem nozares uzņēmumiem. Ķīpsalā ikviens gardēdis var smelties idejas savai ēdienkartei, nogaršot daudz ko jaunu un baudīt pavāru, konditoru un bārmeņu šovus, savukārt profesionāļi – smelties idejas, gūt jaunas zināšanas un informāciju, kā arī veicināt sava biznesa attīstību.

“Riga Food” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Foto: Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas