logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Latvijas labumi parādīti un izgaršoti Riga Food 2019

September 18th, 2019  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Izstāžu centrā Ķīpsala notika ikgadējā izstāde Riga Food 2019, kurā piedalījās vairāk nekā 700 uzņēmumu no 30 valstīm, priecējot gan gardēžus, gan iepazīstinot profesionāļus ar produkcijas jaunumiem.

Maizes kvalitātes konkursā, kas norisinājās starptautiskās izstādes “Riga Food 2019” laikā, maizes ceptuve “Lāči” saņēma divus augstākos novērtējumus: “Lāču” ceptajai “Īstajai graudu maizei” rudzu maizes grupā tika piešķirts gan Zelta diploms “Maizes kvalitātes konkursā – 2019”, gan Latvijas Diētas ārstu asociācijas Atzinības diploms kategorijā par veselīgu maizi mūsdienīgam patērētājam.

Normunds Skauģis, “Lāču” ceptuves saimnieks: “Man ir patiess gandarījums, ka ieguldītais darbs sniedz rezultātu, un mūsu no 100% rudzu miltiem ceptā “Īstā graudu maize” novērtēta par gardu un veselīgu esam! Priecājos, ka mūsu maizīti novērtē gan pircēji, gan speciālisti – dietologi, kuriem ir augstas prasības pret maizes kvalitāti, uzturvērtību un garšu. Jo īsta, pēc senām tradīcijām cepta rudzu maize ir bagātīgs spēka un enerģijas avots, svarīgs labas veselības uzturēšanai arī mūsdienu sabiedrībā, kura pieradusi pie milzīgas produktu izvēles un garšas daudzveidības iespējām. Tādēļ, mums, maizniekiem, ir gan daudz darba, lai maizītei būtu gan lieliska garša, gan saglabāti visi vērtīgie vitamīni un minerālvielas, kas cilvēkam ikdienā ir tik nepieciešami. Kā atzinuši speciālisti, rudzu maizes rika satur cilvēka organismam vajadzīgos ogļhidrātus, šķiedrvielas, olbaltumvielas, B grupas vitamīnus, kāliju, magniju u.c.”

Izstādē bija plaši pārstāvēti Latvijas Maiznieku biedrības biedri – SIA “N.Bomja Maiznīca “Lielezers””, SIA “Dona”, A/S “LPB Priekules Maizes Ceptuve”, A/S “Hanzas Maiznīca”, SIA “Lāči”, SIA “Maiznīca Flora”, SIA “Saldus Maiznieks”- atkal pulcēsies nacionālajā Maizes kopstendā, cienājot apmeklētājus ar savās krāsnīs cepto veselīgo maizi un ļaujot našķēties arī ap saldiem un sāļiem kārumiem no pašu maiznīcām.

Prasmīgākie Latvijas pavāri – gan jaunie, gan “dinozauri” izbaudīja Riga Food 2019 atmosfēru, satikšanās prieku, darbu un atbildīgo konkursu gaisotni.
Lai viss ritētu, kā paredzēts, vadītāja lomu šoreiz uzņēmies šefpavārs Māris Jansons. Pirmo pavārmākslas pieredzi guvis pie Mārtiņa Rītiņa restorānā “Vincents”, vēlāk esot restorāna “Bibliotēka No1” šefpavāram, tagad Māris atgriežas pie saknēm Cēsīs un lolo jaunu, ekskluzīvu restorānu – “Kest”.
Pavāru sniegumu novērtēja ēdienu blogeri u.c. pavārmākslas cienītāji.

Tāpat izstādē “Riga Food 2019” notika konkursi “Latvijas pavārs 2019” un “Latvijas pavārzellis 2019”, izstādes apmeklētāji varēja just līdzi pasaules prestižākā pavāru konkursa “Bocuse d’Or” Latvijas nacionālajai atlasei, atbalstīt Baltijas valstu kulinārā mantojuma konkursa “Baltic Culinary Heritage 2019” un Baltijas skolu konkursa “Baltic Student Chef Zero Waste Challenge” dalībniekus. Vēl “Riga Food 2019” pavāru ringā kāpa, kā viņi paši smejot saka, – dinozauri – Latvijā iemīļoti pavāri Lauris Aleksejevs, Raimonds Zommers, Valters Zirdziņš, Māris Jansons, Jānis Zvirbulis un Ingmārs Ladigs. Seši pieredzējušie šefpavāri sacentās par Latvijas labākā meistarpavāra titulu. Meistarpavāru sacensībās “Meistarpavārs 2019″. kārtējo reizi sevi pierādīja daudzu konkursu laureāts Raimonds Zommers, kurš nav zaudējis savu ķērienu konkursos, neskatoties uz to, ka šobrī lielāko daļu šefpavāra laika aizņem viņa restorāns “Entresol”. Piemēram, Dināram Zvidriņam izdevās uzvarēt konkursu Bocuse d’Or nacionālajā atlasē, uz kuru pēc “Pavāru kluba” valdes priekšsēdētājas Svetlanas Riškovas vārdiem Latvija gājusi 11 gadus.

Trīs dienu garumā konkursus vērtēja starptautiska un ļoti pieredzējusi žūrija, kuri dalīja pienākumus dažādos konkursos, bet visi piedalījās Bocuse d’Or Nacionālās atlases vērtēšanā. Žūrijā bija: Jo Nelissens /Beļģija/, Fransiane Tartari /Apvienotā Karaliste/, Aleksandrs Prokopovičs /Krievija/, Gerts Kletzke /Zviedrija/, Dmitrijs Demjanovs /Igaunija/, Pavels Gurjanovs /Igaunija /, Jorns Lie /Norvēģija/, Emannuelle Wille /Igaunija/ un Tarvo Stints /Iguanija/, vēsta chef.lv.

Visdažādākie Latvijas lielie un mazie pārtikas ražotāji, mājražotāji centās plaši parādīt gan jau ierastos produktus, gan jaunumus, tā ieinteresējot jaunus klientus ikdienas darbam gan mazumtirdzniecībā, gan vairumtirdzniecībā.

Sweet Deco gardumos no Rēzeknes – šokolādē, bezē cepumos ar dažādām garšām u.c. gardumos ieguldīts 100% roku darbs.
Sweet Deco rada visdažādākās un izmeklētākās garšas kombinācijas. Uzņēmuma stends Riga Food 2019 lieliski arī izcēlās ar noformējumu.
Izrādās, ka no paipalu olām var pagatavot gan Creme Brullee…
…gan “Olalā!” bezē cepumus. Ražotājam “Rīta putni”, Koknesē šādu labumu netrūkst, jo saimniecībā ir vairāki tūkstoši paipalu.
Skrīveru saldumi lepojas ar jaunumu “Skrīveru MARZIPAN” dažādās glazūrās, piemēram, zemeņu un tumšās šokolādes. Ražotājs tic, ka labākie saldumi ir tie, kas ir visgaršīgākie.
Doles salā, Pierīgā saimniece Agnese Bērziņa audzē un vāc dabā dažādas tējas. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja nogaršot gardo un spēcinošo deviņvīrspēka tēju.
Tik gardas kūkas elegantā iepakojumā cep “Dabas saldumu maģija” Mārupē. Lepnums – mājas kūka ar vārīto krēmu un lauku olu biskvītu.
Ar lielisku noformējumu Riga Food izcēlās arī Noo Cepeškungs stends – apmeklētājiem bija gan kur “piesiet” aci, gan dūšu!
Noo Cepeškungs produkcija kļūst aizvien daudzveidīgāka – kraukšķīgie gaļas čipsi, salami sirsniņas, cigārdesiņas ar sieru u.c.
Vai var cept maizi no miežiem? Var! Latvijas zinātnieki nemitīgi strādā, lai bagātinātu pārtikas ražotāju darbu un mūsu ēdienkarti. Kornelija ir jauna Latvijā izveidota kailgraudu miežu šķirne, kas īpaši piemērota nišas un funkcionālo pārtikas produktu (tostarp pilngraudu pārtikas produktu) ražošanai.

Latvijas ražotāju piedāvājumu nogaršoja arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

“Rīgas plānošanas reģiona mazie uzņēmēji un mājražotāji no Alojas līdz Kandavai gatavo lieliskus produktus, nemitīgi attīstās, strādā inovatīvi, un mēs esam gandarīti, ka pirmo reizi varam viņu darbu parādīt Baltijas nozīmīgākajā pārtikas nozares notikumā. Mūsu mērķis ir atbalstīt mazos produktu ražotājus, kuri kopā veido unikālu Rīgas reģiona garšu. Vasaras sākumā aicinājām katru pašvaldību dalībai izstādē izvirzīt vienu uzņēmēju, un tādējādi esam vienkopus sapulcējuši tiešām lieliskus vietējos saimniekus, kuri nesen sākuši vai strādā jau vairākus gadus un izstādes apmeklētājus pārsteidz ar savu veikumu. Turklāt izvēlētie produkti viens otru labi papildina!” stāsta Rīgas plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Dace Grīnberga. Viņas vērojumi, ikdienā strādājot ar mazajiem uzņēmējiem, liecina, ka klājas labi tiem, kuri veido unikālus produktus. Nav noslēpums, ka daudzas unikālās garšas veidojas no senajām garšām apvienojumā ar mūsdienu pieeju un tehnoloģijām, atklāj Dace Grīnberga: “Pircējs meklē īpašu garšu un priecē, ka mazie uzņēmēji spēj atrast savu nišu, ražot, pārdot un nodrošināt sev un ģimenei iztiku.”

Foto: Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas