logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

7 interesanti fakti par Santa Klausu un viņa biroju Lapzemē

November 12th, 2019  |  Publicēts iekš Gardēžu tūre

Bērni Latvijā tic, ka Santa Klaus noteikti Ziemassvētku vakarā atstās dāvanu zem eglītes, bet daudzi izmanto arī iespēju viņu satikt Lapzemē. Tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts pēc ledus tējas baudīšanas kopā ar Santa Klausu dalās atziņās par šī pasaulē populārākā personāža rašanos un realitāti mūsdienās.  

“Tas ir apbrīnojami, ka Santa Klausa tēls dzīvo cauri gadsimtiem, stāsti un tradīcijas viņa sagaidīšanā tiek nodotas no paaudzes paaudzē visā pasaulē! Protams, vislabāk šo stāstu viņu var piedzīvot Santa Klausa birojā un parkā Lapzemē, Somijā. Pēc mūsu vērojumiem ceļojums uz Lapzemi vislabāk piemērots bērniem vecumā no 3 – 10 gadiem. Satiekot Santa Klausu, pat lielākie bērni, kuri vairs īsti netic viņa eksistencei, tomēr ir gatavi uz brīdi aizmirst par savām šaubām, ar viņu aprunāties, nofotografēties. Tikšanos ar Santa Klausa vēl īpašāku padara dāvanas saņemšana, kuras sagādē jau pirms ceļojuma iesaistām vecākus. Bērniem jaunākiem par 3 gadiem ceļojums varētu būt par grūtu, īpaši, ja izvēlas braucienu ar autobusu, nevis lidojumu. Lai bērni satiktu Santa Klausu, kopā ar došanos no lidostas Somijā uz Lapzemi turpceļš aizņem vien trīs stundas,” pieredzē dalās tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. 

Iet pa mājām un pasniedz dāvanas

Doktors Klements Klārks Mūrs poēmā “Nakts pirms Ziemassvētkiem” savulaik sīki aprakstīja, kā Santa Klaus iet pa mājām, pasniedz bērniem dāvanas. 1823. gada 23. decembrī to pirmo reizi publicēja kādā Ņujorkas laikrakstā, un kopš tā brīža sākās šī Ziemassvētku personāža popularitāte, kas tiek mantota no paaudzes paaudzē.

Reklāmas dēļ iegūst sarkanu mēteli

Santa Klausa vizuālais tēls šodien zināms katram bērnam – sarkans mētelis, balta bārda, melni zābaki. Sākotnēji Santa Klausa izskats bija daudz vienkāršāks, mētelis arī zaļā, zilā krāsā, bet spilgtāku viņu kopš 1931. gada reklāmās padarīja dzērienu kompānija Coca Cola. Ilustrators Haddons Sundblums Santa Klausa attēlošanai izvēlējās reāla cilvēka prototipu.

Santa Klaus nav vientuļnieks

Santa Klausam ir arī sieva. Šo tēlu 1849. gadā iedzīvināja Džeimss Rīzs stāstā “Ziemassvētku leģenda”.

Īpaši populārs pirms Ziemassvētkiem

1890. gadā amerikāņu uzņēmējs Edgars Džeimss Masačūsetsas štatā pārģērbās par Santa Klausu, lai piesaistītu veikalam vairāk pircēju. Ideja īstenojās ar panākumiem, un šim piemēram gadu no gada seko lielveikalu apsaimniekotāji visā pasaulē. Pirms Ziemassvētkiem ik uz soļa varam satikt kādu Santa Klausa tērpā ģērbtu vīru, kuram uzticēts mūs iepriecināt, palīdzēt vākt līdzekļus labdarībai vai īstenot citas aktivitātes.

Kurš gan nezina Rūdolfu?!

Pieņemts, ka Santa Klausa kamanas velk ziemeļbrieži, no kuriem populārākais ir Rūdolfs. Viņš esot pievienojies pēdējais, un, iespējams, ievērību izpelnījies sarkanā deguna dēļ. Runā, ka kamanu ātrums ir 1800 km stundā. Tās piestāj pie katra bērna mājas, lai atstātu dāvanas.

Santa Klausam gadā atraksta pusmiljons bērnu

Santa Klausa oficiālā adrese jeb parks ar viņa biroju atrodas divus kilometrus no Rovaniemi, Lapzemē, un šeit visu gadu valda Ziemassvētku sajūta. Santa Klausa birojs strādā katru dienu strādā kopš 1992. gada. Santa Klausam ir arī savs noslēpums – Zemes rotācijas ātruma regulators. Tieši šeit ir iespēja arī šķērsot Polāro loku un saņemt sertifikātu, kas to apliecina. Katru gadu Santa Klaus no bērniem pasaulē saņem aptuveni pusmiljonu vēstuļu.

Elfi un piparkūku darbnīcas

Santa Klaus, tiekoties bar bērniem, zina par viņu nodarbēm un labajiem darbiem gada garumā. Elfu pasta birojs un darbnīca, Suvenīru bodīte, Ziemassvētku piparkūku darbnīca, Santa parka deju šovs, maģiskais vilciens “Gadalaiki”, Kaligrāfijas skola, Elfu Skola, Ledus galerija un ledus bārs, “Kaķa” kafejnīca u.c. ir tikai daļa no Rovaniemi izklaidēm. Te visu gadu čakli strādā Santa Klausa palīgi, bet apmeklētāji var palūgt nosūtīt Ziemassvētku kartīti mājiniekiem, vai izveidot video sveiciena atklātni.

Tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāle strādā kopš 2015. gada, un tā devīze skan: “Mēs neiespējamos virzienus padarām iespējamos.” “INTERLUX Travel” pārstāvniecības ārpus Latvijas atrodas vēl četrās valstīs – Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā un Vācijā, dodot darbu 150 cilvēkiem. “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles mērķis ir izstrādāt augstas kvalitātes ceļojumus par pieejamām cenām. Ar viesnīcām, transporta, prāmju un aviokompānijām noslēgti ekskluzīvie līgumi dod iespēju INTERLUX Travel veidot augstas klases ceļojumus par zemām cenām. INTERLUX Travel piedāvā vairāk nekā 90 ceļojumus ar lidmašīnām, prāmjiem un autobusiem visā pasaulē. INTERLUX Travel izmanto sertificētu gidu pakalpojumus, kuri ir vietējie ceļojumu galamērķu valstīs. “INTERLUX Travel” Latvijas filiāle ir Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA), uzņēmums Latvijā ir apdrošināts 125 000 EUR vērtībā.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas