logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Santa Maria kokosriekstu piens tagad garšo dabīgāk un pildīts videi draudzīgākā iepakojumā – tetrapakās

January 24th, 2020  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Kokosriekstu piena ražotāja Santa Maria jaunais iepakojums – tetrapakas līdz nākamajam gadam pilnībā aizstās alumīnija bundžas, pauž Santa Maria mazumtirdzniecības mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa. Ražotājs ieviesis uz pusi mazāku – 250 ml kokosriekstu piena tetrapaku iepakojumu, lai mazinātu pārtikas pārpalikumus, kā arī kokosriekstu pienā vairs neizmanto piedevas – tas sastāv tikai no kokosriekstu mīkstuma un tajā esošā ūdens.

Santa Maria

“Lai taptu gan gardākas maltītes, gan kopīgi rūpētos par klimatu, kokosriekstu pienam esam izveidojuši videi draudzīgāku iepakojumu – kartona tetrapakas. Līdz ar rūpēm par vides saglabāšanu pasaulē sabiedrība aizvien lielāku uzmanību pievērš ilgtspējas iepakojumam, un mums sekmīgi izdevusies ievērības vērta inovācija. Tā ir novitāte pasaulē, ko novērtē gan zinātnieki, gan patērētāji. Esam aprēķinājuši, ka daudz saimnieciskāk ir ikdienā iegādāties mazākus kokosrieksta piena iepakojumus, tādēļ, lai mazinātu produkta pārpalikumus, izveidojām uz pusi mazākus – 250 ml iepakojumus. Atvērtā veidā kokosriekstu pienu var uzglabāt tikai dažas dienas! Jāatzīmē kokosriekstu piena ilgtspējas kvalitāte, jo esam uzlabojuši jaunā kokosriekstu piena garšu, no sastāvdaļām izņemot visas piedevas, produktam pievienojot vairāk kokosriekstu! Tāpat, pildot tetrapakās, kokosriekstu pienu vai krēmu, pirms tam to var īpašā veidā sterilizēt, kas palīdz labāk saglabāt produkta vērtīgās īpašības un dabīgo garšu,” izmaiņas ražošanā komentē Santa Maria mazumtirdzniecības mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa.

3 lietas, ko tu nezināji par kokosriekstu pienu

Starp vienu vai otru veikalos nopērkamo kokosriekstu pienu ir liela atšķirība. Kokosriekstu piens ir izgatavots no svaigi novāktiem kokosriekstiem, un ar augstu kvalitāti – bagātīgu, nedaudz saldu garšu izceļas, piemēram, Šrilankā, Taizemē, Malaizijā audzētie kokosrieksti. Jāpievērš uzmanība kokosriekstu piena tauku saturam, kas būtu optimāls no 14% līdz 18%. Kokosriekstu krēma optimālais tauku saturs ir 20%. Kokosriekstu koks jeb palma ražu sāk dot pēc trīs gadiem, bet pilnu ražas potenciālu sasniedz 10 gados. Interesanti, ka būtībā kokosriekstu palmās izaug kauleņi, nevis rieksti.

Gatavo tikai no kokosrieksta sastāvdaļām

Izplatīts uzskats ir, ka kokosriekstu piens ir dzidrais šķidrums, kas atrodams kokosriekstu iekšpusē. Bet tā nav. Kokosriekstu pienu gatavo no nobriedušiem kokosriekstiem, izspiežot balto kokosriekstu mīkstumu, lai iegūtu smalku, aromātisku šķidrumu, ko sauc par kokosriekstu ekstraktu. Pēc tam kokosriekstu ekstraktu sajauc ar kokosriekstos esošo ūdeni, lai iegūtu precīzi pareizo tekstūru un tauku saturu. 

Aizstāj pienu un krējumu

Kokosriekstu piens ir Āzijas virtuves būtiska pamatsastāvdaļa, bet Latvijā kokosriekstu pienu un kokosriekstu krēmu labi var izmantot piena un krējuma vietā gan ēdiena gatavošanā, gan cepšanā gan desertos. Kokosriekstu pienu un krēmu īpaši novērtē cilvēki, kuri nepanes laktozi, vegāni.

Vai esat atvēris kokosriekstu piena paku, kurai augšā ir biezs krēmveida slānis un apakšā šķidrums? Tur nav nekā dīvaina. Tauki un šķidrums kokosriekstu pienā dabiski atdalās, ja tos uzglabā ledusskapī. Pēc izņemšanas no ledusskapja vienkārši noskalojiet iepakojumu siltā ūdenī un pēc tam sakratiet, lai kokosriekstu piens atkal būtu vienmērīgs. Bet atcerieties, ka kokosriekstu pienu vienmēr vajadzētu turēt istabas temperatūrā. Tad tekstūra saglabājas vienmērīga. Karstos ēdienos kokosriekstu piens gandrīz vienmēr ir noslāņojies – tieši tā tam vajadzētu būt Āzijas ēdiena gatavošanas procesā!

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas