logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Kā ātri pagatavot BBQ vakariņas?

May 25th, 2020  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Ikdienas maltītē var iekļaut arī dažādus BBQ ēdienus, turklāt tos var ātri pagatavot ne tikai uz atklātas uguns laukā, bet arī virtuvē, atklāj Santa Maria mazumtirdzniecības mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa.

“Ir vērts pamēģināt ne tikai jaunas receptes, bet arī neikdienišķus ēdiena gatavošanas veidus, lai mājas maltīte kļūtu interesantāka! Nedaudz variējot ēdiena gatavošanas procesā, piemēram, gatavojot bārbekjū ēdienus, mēs arī ar ikdienišķu ēdienu garšas kārpiņām sniedzam jaunas izjūtas un radām sev mazus svētkus,” variēt virtuvē mudina Santa Maria mazumtirdzniecības mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa.

Marinē, ierīvē vai pārlej gatavam

Grilēšana sākas ar garšas piešķiršanu produktiem, un šeit var izmantot gan, piemēram, gaļā ierīvējamās garšvielas, gan dažāda veida BBQ mērces un gatavās marinādes. Zivs, gaļas vai putnu gaļas gabalus ielieciet plastikāta maisiņā, pārlejiet ar marinādi vai BBQ mērci un novietojiet ledusskapī! Pirms gaļas cepšanas vai grilēšanas to marinējiet vismaz stundu!

Piemēram, RUB ir ierīvējamā sausā marināde, kas gatavota no garšaugiem. Lai piešķirtu gaļai, zivīm, dārzeņiem īpašu garšu, šos produktus ierīvē tieši pirms gatavošanas. Mērces var izmantot arī gatavā ēdiena pārliešanai. Tādējādi ēdienam pēc izvēles var piešķirt ķiploku, ingvera, citrona, sojas, koriandra, čili, čipotles piparu vai citu garšu, kā arī ar BBQ mērcēm ēdienam var radīt pat dūmu aromātu!

BBQ gan laukā, gan virtuvē

BBQ saistās ar Teksasu, un šīs tradīcijas atceļojušas un pielāgojušās Latvijas mūsdienu virtuvei. Īpašās mērces labi papildina burgerus, ribiņas, desiņas, cūkgaļu, vistas gaļu, sautējumus, dārzeņus, sviestmaizes u.c. iecienītus ēdienus. Pie mums iecienīti bārbekjū ēdieni ir grilēta gaļa, turklāt tos var pagatavot arī cepeškrāsnī. Interesanta recepte ir cāļa pagatavošana cepeškrāsnī uz skārda bundžas. Ja laikapstākļi labi, tad var izmantot iespēju arī ikdienā gatavot laukā uz uguns vai izmantot šobrīd tik modernos elektrisko grilus. Kā bārbekjū ēdienus var gatavot grilētas ribas, steiku, var grilēt arī rupji sagrieztus zaļumus, dārzeņus, kukurūzas vālītes u.c.

Sulīgam hamburgeram pietiek ar sāli un pipariem

Ne tikai bērni, bet arī pieaugušie ir iecienījuši hamburgerus, kādēļ gan sulīgus un gardus hamburgerus nepagatavot pašiem? Hamburgeru gatavošanā svarīgi ievērot trīs nosacījumus. Pirmais – pievienojiet sāli un piparus, kad gaļa ir jau uz grila vai pannā. Citas garšvielas nav nepieciešamas! Otrais – rūpīgi sagatavojiet malto gaļu! No maltās gaļas veidojiet apaļus hamburgerus, no tiem neizspiežot gaisu. Tā iegūsiet patiešām sulīgu un gardu gaļu. Trešais –hamburgeram īpašo garšu rada dažādas piedevas, kā arī var variēt ar BBQ mērcēm!

Santa Maria ietilpst Paulig Grupā, un tās ražošanas vienības atrodas Somijā, Zviedrijā, Beļģijā, Lielbritānijā un Igaunijā. Paulig Grupas galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā. Paulig Grupa ir 1876. gadā nodibināts starptautisks pārtikas rūpniecības koncerns, kas ir pazīstams ar Paulig grupas zīmoliem Paulig, Santa Maria, Risenta un Gold & Green un piedāvā dažādus pasaulē pazīstamus etnisko ēdienu konceptus, garšvielas un dabīgus, veselīgus pārtikas produktus, kā arī kafiju un kafijas dzērienus. Uzņēmums novērtē bezkompromisu kvalitāti, ilgtspējīgu darbību un ilgstošu koncentrēšanos uz rezultātiem. Paulig Grupā 13 valstīs strādā 2000 darbinieku.

Foto: Santa Maria

 

Komentāri

Kategorijas