logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Konservējam ātri un ar izdomu

July 27th, 2020  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Dārzeņu konservēšana un ievārījumu, čatniju, kompotu gatavošana vasarā ir īpaši aktuāla, jo šādi iespējams vēlākai lietošanai sagatavot produktus atbilstoši tieši savai garšai un gaumei, atklāj Santa Maria mazumtirdzniecības mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa. Piparu, lauru lapu, krustnagliņu un citu tieši marinēšanai, ievārījumu gatavošanai vajadzīgo garšvielu pieaugošais pieprasījums liecina, ka šovasar sabiedrība ne tikai vairāk pievērsusies dārzkopībai, bet arī izaudzēto konservē un gatavo vēlākam patēriņam.

“Pašu gatavotam ievārījumam piemīt veikalā nenopērkams aromāts, bet dārzā augušie gurķi prasīt prasās pēc pikantas marinādes. Gatavojot precīzi soli pa soli pēc receptes norādēm, ievārījums vai marinēti dārzeņi izdosies pat iesācējiem! Marinēšanā var izmantot klasiskās receptes, kur labs aromāts un garša būs galvenokārt atkarīga no kvalitatīvām lauru lapām un pipariem. Piemēram, aizvien savu popularitāti daudzās ģimenēs nezaudē tomāti želejā. Taču var izmēģināt arī jaunas receptes un garšvielas! Marinēt var gandrīz visu – piemēram, mazos plūmju tomātiņus kadiķogu marinādē, gurķus ar ķiplokiem un sinepju sēklām vai citronzāli un čili, bietes ar ķimenēm un baziliku, sviesta ķirbjus ar lauru lapām, pipariem un krustnagliņām. Izvēloties sev tuvākās receptes, būs iespēja visu gadu baudīt brīnišķīgu dārzeņu, augļu un ogu garšu!” vasarā izaugušos labumus marinēt un vārīt lietošanai vēlākā laikā mudina Santa Maria mazumtirdzniecības mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa.

Baka med nya smaker

Kurām marinādēm, kādas garšvielas?

Pipari

Melnie pipari ir vispopulārākā un visizplatītākā garšviela pasaulē jeb “garšvielu karalis”. Melno piparu graudiem piemīt kārdinošs aromāts, un tie piešķir ēdienam lielisku, pikantu garšu. Tos var pievienot gandrīz visām marinādēm. Vērts izmēģināt arī smaržīgos piparus. Tiem ir bagāta, augļaina garša. Izsmalcinātu garšu marināde iegūst ar Tellicherry pipariem.

Lauru lapas

Lauru lapas ir aromātiskas un nedaudz rūgtas. Tās satur lielu daudzumu eugenola, kas piešķir tām krustnagliņām līdzīgu, saldu aromātu. Lauru lapas izmanto dažādās marinādēs. Jāņem vērā, ka lauru lapu garša ar pārējām sastāvdaļām ēdienā sajaucas lēnām.

Kanēļkoka miza

Kanēļkoka miza noderēs ābolu ievārījumam. Kad ievārījums gatavs, burciņā ievieto kanēļkoka mizu. Piemēram, marinētām zemenēm noderēs malts kanēlis.

Ingvers

Ingvers labi sader arī ar marinādēm, eksotisko augļu marmelādēm, ievārījumiem. Kā garšviela tiek izmantota notīrīta un samalta sakne. Jāatceras, ka sālītiem ēdieniem ingveru jāpievieno uzmanīgi, saldajiem – pēc garšas.

Krustnagliņas

Krustnagliņas ir mūžzaļa koka sausie, neatvērušies pumpuri, ko vāc ar rokām, tikko tie sāk sārtoties. Vēlāk novāktos pumpurus kaltē. Krustnagliņām piemīt asa, bet patīkama, bagāta smarža un piesātināta garša. Krustnagliņas labi iederas marinādēs un kompotos, ievārījumos.

Sinepju sēklas

Sinepju sēklas pievieno gurķu un dārzeņu marinādēm.

Vaniļas cukurs

Vaniļa ir tropu augs, kāpelējoša orhideja, un tās leknais stumbrs sasniegt 10 – 15 m augstumu. Vaniļas cukuram ir piesātināta garša un aromāts, un ar to var piešķirt citādas garšas notis ievārījumiem, kompotiem, marmelādēm.

Santa Maria ietilpst Paulig Grupā, un tās ražošanas vienības atrodas Somijā, Zviedrijā, Beļģijā, Lielbritānijā un Igaunijā. Paulig Grupas galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā. Paulig Grupa ir 1876. gadā nodibināts starptautisks pārtikas rūpniecības koncerns, kas ir pazīstams ar Paulig grupas zīmoliem Paulig, Santa Maria, Risenta un piedāvā dažādus pasaulē pazīstamus etnisko ēdienu konceptus, garšvielas un dabīgus, veselīgus pārtikas produktus, kā arī kafiju un kafijas dzērienus. Uzņēmums novērtē bezkompromisu kvalitāti, ilgtspējīgu darbību un ilgstošu koncentrēšanos uz rezultātiem. Paulig Grupā 13 valstīs strādā 2000 darbinieku.

Foto: Santa Maria publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas