logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Sigulda:”Mūsu Bio tirgus”

September 8th, 2020  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Vai zinājāt, ka septembris starptautiski tiek atzīmēts kā bioloģiskās pārtikas mēnesis, tādēļ aicinām iepazīties ar bioloģiskās pārtikas audzētājiem un apmeklēt “Mūsu Bio tirgu” 2020.gada 12.septembrī no plkst.10:00-16:00, Siguldā, Zaļās Villas kvartālā.

Tirgus galvenais mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību ekoloģijas un vides tēmai, popularizējot bioloģiskās lauksaimniecības produktu popularitāti un iepazīstināt sabiedrību ar vietējiem amatniekiem un māksliniekiem.

“Mūsu Bio tirgus” organizatores iedrošina arī Siguldas un tās apkārtnes meistarus iznākt no darbnīcām, veikaliem un ražotnēm, lai parādītu savas prasmes un radīšanas talantus. Šoreiz notiks arī trīs ēst gatavošanas meistarklases. Plkst. 11:00 siguldiete, “DABLAB” radītāja Signe Turauska rādīs labākās dārzeņu svaigo sulu kombinācijas. Tad stafete plkst. 12:15 tiks nodota Ekoloģisks.lv staltajiem puišiem, kuriem padomā rādīt kā top fritēti dārzeņu salmiņi ar biešu kečupu. Un finālā plkst.13:30 Ilzes Lipskas uznāciens “Absolūts ķirbis” – dažādas ķirbju šķirnes, dažādas receptes.

“Kāpēc tirgū aicināti tieši bioloģiski sertificētas zemnieku saimniecības? Jo mums ir svarīgi kādus produktus izvēlamies savā pārtikas grozā un tas, ka šis produkts ir audzis tieši mūsu zemē. Organizējot šo tirgu, piedāvājam iespēju atbalstīt zaļu dzīvesveidu ne tikai, lai celtu savas dzīves kvalitāti, bet arī, lai pasargātu apkārtējo vidi. Tirgus vērtības – zaļa domāšana, ilgtspējīga uzņēmējdarbība un inovācijas, kā arī dzīves svinēšana!” pauž Mūsu Bio tirgus organizatores Liene Klišāne un Dace Mežavilka.

Bērniem būs iespēja izšūpoties Zaļās Villas kvartāla kopšūpolēs, piedalīties stikla apgleznošanas darbnīcā kopā “Calm Bird Arts” un iegūt sejas zīmējumu ar dabīgām, Latvijā ražotām krāsām “Biokidd”.

Ko varēs iegādāties 12.septembra tirdziņā: svaigus un pārstrādātus dārzeņus, ogas, augļus, piena produktus, maizi, medu, olas un rotas, keramiku, koka izstrādājumus, sveces, ziepes, adījumus un šoreiz arī Latvijā ražotu kosmētiku “Ekoell” un “Apimi”. Tirgū smaržos “Annas lavandas” ziedūdeņi un lavandas sīrups.

Foto: Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas