logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Āgenskalna tirgus vēsturiskā paviljona durvis atkal plaši atvērtas pircējiem un tirgotājiem

May 7th, 2022  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Āgenskalna tirgus ēkā, Rīgā pilns ar pirkt, mieloties un baudīt sabiedrību gribētājiem – gan pirmajā, gan otrajā stāvā. Ilgi gaidīta un beidzot atkal tā atvērta tirgotājiem un apmeklētājiem! Lai katram izdodas atrast šeit sev vajadzīgo – gan tiem, kuri nāk pēc produktiem dienišķajām vakariņām, gan tiem, kuri augšstāvā tvers mirkli ar kādu austeri vai kūku! Jā, arī pilsētu ģerboņi ir saglabāti un labi pamanāmi, ienākot pa centrālo ieeju – tiek gaidīti tirgotāji no visas Latvijas.

Āgenskalna tirgus, Rīgā piedāvā pārtiku, amatniecības izstrādājumus, ziedus, stādus un citas preces. Atjaunotā paviljona pirmajā stāvā tirgojas līdz pat 70 zemnieku un mājražotāju, kas pārstāv visas pārtikas grupas, priekšroku dodot vietējiem produktiem. Āgenskalna tirgū var sastapt labi zināmus un jaunus ražotājus.


Āgenskalna tirgus

“Pavadīt vakaru tirgū? Aicinām tikties ar draugiem un baudīt maltīti un dzērienus paviljona 2. stāvā, jo kafejnīcās rosība turpināsies katru dienu līdz pat plkst. 23.00!” vēsta tirgus saimnieki un Facebook kontā vēl papildina par ēkas atjaunošanas procesu arhitektes Lienes Griezītes vārdiem: “Āgenskalna tirgus ir svarīgs pilsētbūvniecisks punkts Pārdaugavas vidē, ko vēlējāmies atdzīvināt lakoniskiem, neuzbāzīgiem, vēsturisko arhitektūru respektējošiem paņēmieniem. Mūsu izvēlētais ceļš bija sakārtot drošus pārsegumus un sienas, kur tas bija nepieciešams, un atgriezt ēkas iekštelpām sākotnējo majestātiskumu! Nevēlējāmies izveidot noslīpētu mūsdienu dizaina telpu, bet radīt platformu tirgus burzmai vēsturiskā vidē. Saglabājām arī 20.gs būvdetaļas, piemēram, vienkāršos paviljona logus, to vizuālais izskats netraucēja koptēlam. Savukārt ieejas laukuma fasādē likās svarīgi atgriezt vēsturiskos koka logus. Arī interjerā paredzēts tirgotājiem ļaut būt dabiskiem un dažādiem un vienlaicīgi saglabāt telpām arī multifunkcionālu raksturu.”

Laukums pie Āgenskalna tirgus no automašīnu stāvvietas pārtapis par gājēju zonu

Noslēdzies arī biedrības “Āgenskalna apkaimes biedrība” iesniegtais Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projekts “Āgenskalna laukums”, kura rezultātā tika labiekārtots Āgenskalna tirgus priekšlaukums Nometņu ielā 64. Laukums ekspluatācijā nodots februārī, bet līdz aprīlim tikuši risināti jautājumi par tā turpmāko apsaimniekošanu.

Projekta rezultātā laukums pie Āgenskalna tirgus no automašīnu stāvvietas pārtapis par gājēju zonu un labiekārtots, izvietojot kastes ar apstādījumiem, kā arī atpūtas solus. Izveidotajā laukumā uzlabota pieejamība cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem, pie apmalēm veidojot slīpas uzbrauktuves. Uzlabota gājēju drošība, laukumu ar puķu kastēm norobežojot no satiksmes uz Nometņu ielas, un mainīts velonovietņu izvietojums. Izvietots brīvpieejas ūdenskrāns ar pogām – tas uz ziemas sezonu bija ticis atslēgts, lai aukstumā ūdens nesasaltu un iekārtu nesabojātu, taču, iestājoties siltākam laikam, atsācis darbību.

Pārveidojot laukumu, iegūta tirgus apmeklētājiem pieejama, ērta un droša publiskā zona, kas turpmāk varēs kalpot arī kā dažādu pasākumu un notikumu norises vieta. Laukumā svētku laikā jau pērn izvietoti svētku rotājumi, tostarp apkaimes egle, kuru Āgenskalna apkaimes biedrībai dāvināja Rīgas dome, bet rotāja paši iedzīvotāji.

Apkaimes biedrības pārstāvis Roberts Kārkliņš par paveikto saka: “Āgenskalna tirgus ir apkaimes simbols un centrs, turklāt laukuma atjaunošana sakritusi arī ar tirgus ēkas atdzimšanu. Tas ir arī viens no pirmajā līdzdalības budžeta konkursā īstenotajiem projektiem. Ieguvums āgenskalniešiem ir iedzīvotājiem draudzīgāka, drošāka vide, kur atvilkt elpu, patīkami pavadīt laiku un satikties. Laukums piemērots arī dažādu svētku svinēšanai – ceram, ka arī turpmāk te varēsim rotāt apkaimes egli Ziemassvētkos, kā arī te tiks izvietoti dažādi mākslas un vides objekti. Esam droši, ka Āgenskalna laukuma sakārtošana ir solis ceļā uz citām labām pārmaiņām apkaimes centrā.”

Fotogrāfs : Daina Vārpiņa

 

Komentāri

Kategorijas