logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Ķelmēni ieguldīs 800 000 eiro saules paneļu parka izveidē un lauksaimniecības tehnikas modernizācijā

August 22nd, 2022  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Attīstot ilgtspējas principus maizes ražošanā, bioloģiskā zemnieku saimniecība Ķelmēni šovasar atjaunojusi traktortehnikas parku un investējusi saules paneļu elektrostacijas izveidē. Piesaistot līdzfinansējumu no bankas Citadele, kopējā ieguldījumu summa veido 800 tūkstošus eiro.

Uzņēmuma investīcijas saules paneļos mērāmas 270 000 eiro, un pāreja uz šo elektroenerģijas ražošanas veidu ļaus saražot apmēram 300 MW/h gadā. Par atlikušajiem līdzekļiem uzņēmums iegādājies četras jaunas traktortehnikas vienības, kas nodrošina precīzas lauku apstrādes tehnoloģijas, kā arī papildinājis ceptuves ražošanas iekārtu klāstu.

“Uzstādot saules paneļus, centīsimies pārplānot ražošanas ciklu – šobrīd maizes ražošana notiek vienmērīgi 24 stundas diennaktī, un, ja saules paneļu saražotā enerģija būs pietiekama, iespējams, pārplānosim ražošanu vairāk uz diennakts gaišajām stundām, samazinot nakts darba stundas. Varēsim vairāk darba izdarīt gaišajā dienas laikā, tādējādi atvieglojot darbinieku slodzi un efektīvāk izmantojot energoresursus. Tāpat ceram, ka šī investīcija ļaus mums elastīgāk kontrolēt pašizmaksu, lai energoresursu tirgus svārstības netiek uzveltas tikai uz patērētāju pleciem,” norāda Ķelmēnu enerģētiķis Raitis Mūrnieks.

Uzņēmuma aplēses liecina, ka veiktos ieguldījumus saules paneļu elektrostacijas izveidē varētu atpelnīt piecu gadu laikā.

“Maizes cenām liels kāpums bija pavasarī, kas galvenokārt bija degvielas un elektrības cenu pieauguma dēļ, taču vienlaikus cenas turpina kāpt arī cukuram, miltiem, graudiem, citām izejvielām un pakalpojumiem. Šobrīd prognozējam, ka rudenī maize kļūs par pāris procentiem dārgāka,” turpina Mūrnieks.

“Ķelmēni ir lielisks piemērs tam, kā bioloģiska saimniecība Latvijas reģionos var kļūt par atzītu zīmolu valsts mērogā, un pozitīvi, ka ieguldījumi saules paneļos, lauksaimniecības tehnikā un ražošanas iekārtās palīdzēs ne tikai stiprināt uzņēmuma konkurētspēju, bet vienlaikus atstāt arī pozitīvu ietekmi uz apkārtējo vidi. Pie pašreizējām energoresursu cenām ieguldījumi atjaunojamajā enerģijā tiek atpelnīti krietni ātrāk nekā pērn, tāpēc interese no ražotājiem un eksportētājiem par saules paneļu iegādi ir sevišķi liela,” saka Jānis Kopeika, bankas Citadele mazo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs.

Bioloģiskā zemnieku saimniecība Ķelmēni atrodas Rankas pagasta Gaujasrēveļos, tirgū darbojas kopš 1993. gada un attīsta noslēgta cikla bioloģisko ražošanu, audzējot rudzus, cepjot maizi un ražojot, kā arī pārdodot bioloģisko lopbarību. Ik gadu saimniecība pārstrādā un maizē izcep aptuveni 800 tonnu rudzu.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas