logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Igaunija Rīgas reģiona garšu iepazīst starptautiskajā pārtikas izstādē  “Tallin FoodFest 2022”

October 5th, 2022  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Pārtikas izstādē “Tallin FoodFest 2022”, Igaunijas izstāžu centrā starp vairāk nekā 200 dalībniekiem Rīgas plānošanas reģiona (RPR) stendā bija pārstāvēti arī septiņi mazie uzņēmēji un pārtikas mājražotāji, kuru piedāvājumā ir dažādi sagatavoti unikāli produkti –  tēja, mārrutki, siers, zivis un melnais kaviārs, sīrupi, maize, kā arī veselīgas augu valsts uzkodas.

“Rīgas reģionā tiek gatavoti kvalitatīvi, inovatīvi un unikāli produkti ar augstu pievienoto vērtību, bet mūsu reģiona mazo ražotāju produktam gūt atpazīstamību un iziet eksporta tirgū ir liels izaicinājums – ar atbalstu dalībai starptautiskajā pārtikas izstādē Tallinā mēs palīdzam rast iespēju Rīgas reģiona garšai iegūt jaunus kontaktus, veicināt sadarbību un veicināt Rīgas reģiona kā gastrotūrisma galamērķa atpazīstamību arī Igaunijā. Ar Rīgas plānošanas reģionu izstādē prezentēja uzņēmēji no Mārupes, Ķekavas, Salaspils, Ropažu, Ādažu un Siguldas novadiem. Lepojos, jo interesi par mūsu reģiona stendu izrādīja arī Igaunijas Lauksaimniecības ministrs Urmas Kruuse, iepazīstoties gan arī interesanto piedāvājumu, gan par garšīgiem atzīstot mūsu ražojumus,” stāsta RPR Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļas vadītāja Dace Grīnberga.

“Rīgas plānošanas reģions popularizē Rīgas reģionam raksturīgo garšu, un pirmo reizi šādā kopīgā stendā Tallinā uzņēmējiem bija iespēja parādīt saražoto un uzrunāt jaunus klientus. Baltijā gastronomiskās tradīcijas ir līdzīgas, līdz ar to arī garšas izjūta, kā arī attālumi produktu piegādei salīdzinoši netāli. Pozitīvi, ka strauji attīstījusies preču piegāde ar kurjeru, kas mazajiem ražotājiem ir ļoti parocīgi, lai nogādātu sūtījumu arī tuvējās kaimiņvalstīs – klienti preci saņemtu, piemēram, pakomātā. Mums ir svarīgi, lai Rīgas reģiona garša ir daudzveidīga, tādēļ gandarījums izstādē vērot, kā apmeklētāji pie katra uzņēmēja kaut ko pagaršoja, iegādājās un ar dažiem pat norunāts apspriest arī tālāko sadarbību! Atsauksmes par mūsējiem ir tiešām labas! Lepojamies, ka pavāru konkursa vadība – šefpavāri paviesojās SIA “Mottra”,  kas nodarbojas ar zivju audzēšanas un apstrādes procesu, stendā un izvēlējās melnos ikrus kā balvu sava konkursa uzvarētājiem,”  apstiprina RPR administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš.

Rīgas reģiona uzņēmēji ar dalību izstādē ir apmierināti, jo tā sniedza arī jaunu pieredzi, kā arī katram ir gūti kontakti, lai veidotu tālāko sadarbību Igaunijā. Turklāt interesanti, ka apmeklētāju vidū bija arī dažādu uzņēmumu pārstāvji no Latvijas, kuri ieinteresējās par Rīgas reģiona produktiem, ko līdz šim nebija pamanījuši.

Pārtikas izstādē “Tallin FoodFest 2022” bija vairāk nekā 200 dalībnieki – arī ārvalstu dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Itālijas, Spānijas, Dānijas, Polijas u.c. Izstādi apmeklēja vairāk nekā 8000 dažādi interesenti – gan nozares profesionāļi, gan tie, kuri vēlas iepazīt jaunas garšas un produktus. Tāpat izstādi bagātināja konkursi par labāko Igaunijas pavāru, viesmīli, bārmeņu komandu, notika konditorejas gatavošanas prasmju demonstrējumi.

Rīgas plānošanas reģiona stendā piedalījās tādi uzņēmumi kā SIA “MārLapiņi”, SimMaize, SIA “Mottra”, SIA SOIRA, SIA “ICCA” zīmols “NutriBoom, Doles tējas SIA, SIA “Giline for life”. Organizatori, galvenokārt, liek uzsvaru tieši uz apmeklētājiem – nozares profesionāļiem: mazumtirgotājiem, importētājiem, viesnīcās un ēdināšanas nozarē strādājošajiem u.c.

No 2022. gada 29. līdz 30. septembrim Tallinā notika pārtikas izstāde “Tallinn FoodFest 2022”. Trīs dienas profesionāļi un citi interesenti varēja iepazīt aktuālo nozarē, savukārt apmeklētāji degustēt jaunākos produktus, papildināt savu ēdienkarti ar jauniem produktiem. “Tallinn FoodFest” ir nozares Nr. 1 pasākums pārtikas nozares profesionāļiem Igaunijā. kas aicina pārtikas nozares pārstāvjus, ražotājus, profesionālo virtuves iekārtu un tehnikas tirgotājus un citus saistītās nozarēs strādājošos. Dalība izstādē sniedz iespēju aci pret aci tikties ar esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem, parādīt klientiem jaunos produktus un pakalpojumus.

Projekts “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Rīgas plānošanas reģionā”/”Support RPR-VEST”, kas ilgs līdz 2024.gada aprīlim, ir daļa no līdz šim Latvijā lielākās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas ,,Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. Kopējais projekta budžets ir 711 016 eiro, no tā 85% ir EEZ grantu finansējums. Projekta laikā tiks stiprināta Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra un pašvaldību kapacitāte, veicināta reģionālā atpazīstamība, īstenots reģionālo jauniešu uzņēmējdarbības mentorings, kā arī sniegts atbalsts nodarbinātības un konkurētspējas palielināšanai, īstenojot reģionam specifiskas aktivitātes. Projekta vadošais partneris ir Rīgas plānošanas reģions.

Atbalsta pasākuma mērķis ir prezentēt un popularizēt vietējo produktu, ko ražo reģiona mazie uzņēmēji vai mājražotāji, veicinot novada un reģiona garšas atpazīstamību, kā arī kopīgi veidot gastrotūrisma reģiona atpazīstamību.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas