logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

7 galvenie iemesli, kāpēc nepieciešama ceļojuma apdrošināšanas polise!

August 8th, 2023  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Ceļojumu apdrošināšanas polises tiek dalītas dažādās kategorijās, katram apdrošinātājam ir savs – nedaudz atšķirīgs risku uzskaitījums, tādēļ pirms ārzemju brauciena vērts saņemt konsultāciju pie ceļojuma konsultanta, kāda apdrošināšanas polise būtu optimāla konkrētajam ceļojumam un laika periodam. Pasaulē ceļojuma apdrošināšana ir vispārpieņemta prakse, bet “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītāja Vitālija Puķīša pieredze liecina, ka ceļotāji no Latvijas bieži vien vieglprātīgi izturas pret ceļojuma apdrošināšanu.

“Mūsu ilggadējā darba pieredze liecina, ka nereti apdrošināts ceļojums ir arī izdevies ceļojums!Ceļošana ir brīnišķīga iespēja izpētīt jaunas kultūras, iepazīt interesantas vietas un radīt neaizmirstamus atmiņu, tomēr vienmēr pastāv neliels risks, ka var rasties neparedzēti notikumi, kas var sabojāt ceļojuma prieku. Lai nodrošinātu sevi un savus tuviniekus, ģimenes locekļus pret neplānotiem izdevumiem un problēmām, svarīgi iegādāties apdrošināšanas polisi. Summa ir salīdzinoši neliela, ko ceļotāji it kā ietaupa, ja nenopērk ceļojuma apdrošināšanas polisi, bet, ja notiek negadījums, cilvēki visbiežāk nožēlo, ka nav minētās apdrošināšanas, vai tā iegādāta par zemāko cenu un nesedz konkrēto negadījumu. Tie var būt visdažādākie – arī netipiski! Piemēram, šogad aktuāli ir arī gadījumi, kad tiek atcelti lidmašīnu reisi dabas stihiju dēļ, reizēm apdrošināšanas atlīdzība noder, ja netiek izsniegta vīza, ja ceļo uz Austrāliju, ASV, Āzijas valstīm u.c. Reizēm ceļojums tiek nopirkts pusgadu iepriekš, bet pa to laiku tiek zaudēts darbs un nav papildu līdzekļu, lai dotos ceļā. Arī pret šādu gadījumu var apdrošināties. Reizēm ceļojumā kāds cits neuzmanīgi sabojā ceļotāja lietas, apģērbu, viņam kaut ko nozog utt.,” stāsta “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

Aizsardzība pret negaidītiem medicīniskiem izdevumiem

Medicīnas pakalpojumi ārzemēs var būt dārgi, un ceļojuma apdrošināšana palīdzēs segt šos izdevumus, ja radīsies nepieciešamība vērsties pie ārsta vai būs vajadzīga hospitalizācija.

Ceļotājiem gadās neveiksmīgi pakrist uz slapjas grīdas, trepēm u.tml. Reizēm tie ir neapdomāti lēcieni ūdenī vai no kāda paaugstinājuma, un peldētājs tādējādi salauž rokas,  kājas. Citreiz sāk sāpēt zobs, tiek gūti nopietni saules apdegumi. Eksotiskajās valstīs ir iespējama saindēšanās ar ēdienu, tiek izraisīta caureja, vemšana, rodas alerģija. Pārsteidzoši, ka ceļotāji neapdomāti mēdz nogaršot visu pēc kārtas!

Evakuācija un repatriācija

Ja ir ceļojuma apdrošināšana, tad smagas slimības vai traumas gadījumā tā sniedz iespēju organizēt evakuāciju uz mītnes zemi vai repatriāciju ārstēšanai mājās.

Aizsardzība pret brauciena atcelšanu vai aizkavēšanos

Apdrošināšana var segt izdevumus, kas saistīti ar brauciena atcelšanu negaidītu apstākļu dēļ, piemēram, ja piemeklē negaidīta slimība. Gadās, ka dienu pirms ceļojuma cilvēks saslimst, piemēram, nepieciešama steidzama aklās zarnas operācija. Reizēm ceļu satiksmes negadījuma dēļ cilvēki nokavē lidmašīnu, prāmi, gadās kāda avārija, doties ceļā traucē dabas stihijas. Ir bijuši gadījumi, kad ugunsgrēka dēļ aviokompānija drošības apstākļu dēļ atceļ lidojumu, tāpat iespējamas citas force majeure situācijas. Tāpat iespējama brauciena atcelšana ģimenes apstākļu dēļ, ja rodas neparedzēti notikumi, piemēram, bēres, apdrošināšana palīdzēs atgūt maksu brauciena vērtībā. Ir iespējams vietas atteikums lidmašīnā – diemžēl aviokompānijām ir ierasta prakse pārdot par 10%-15% vairāk biļešu uz lidojumu nekā vietu lidmašīnā, jo 99,% gadījumu visi, kas ir nopirkuši biļetes neierodas uz lidojumu. Taču dažreiz ierodas 100% biļešu īpašnieku, un ir situācija, kad cilvēkam ir nodota bagāža, ir veikta reģistrācija reisam – taču iekāpšanu lidmašīnā atsaka, jo fiziski vairs nav sēdvietu!

Bagāžas nozaudēšana vai zādzība

Apdrošināšana atlīdzina zaudējumus, ja jūsu bagāža pazūd, tiek nozagta vai vairākas dienas aizkavēta. Iedomājieties, kad atbraucat uz kūrortu, bet nav atbilstoša apģērba u.c. sadzīvei, higiēnai nepieciešamo lietu  – viss jānopērk! Turklāt cenas tūristu iecienītās vietās nereti ir augstākas nekā ierasts mājās.

Aizsardzība pret atbildību

Apdrošināšana sedz izdevumus par zaudējumu atlīdzināšanu, ko varat nodarīt citiem cilvēkiem vai viņu īpašumiem ceļojuma laikā. Ceļojuma apdrošināšanas polisē iekļauts punkts par civiltiesisko atbildību izrādījies finansiāls glābiņš, kad tūristi ar nomas velosipēdu iebrauca automašīnas sānos (bija gan salauzts velosipēds, gan sabojāta automašīna). Suvenīru bodītē kāda kundze ar somu aizķēra keramikas suvenīru statīvu, tie tika saplēsti un civiltiesiskā apdrošināšana noderēja, lai īpašniekam atlīdzinātu 500 eiro vērtos zaudējumus.

Nozaudēto dokumentu maiņa

Apdrošināšana palīdzēs apmaksāt procedūras un dokumentus nozaudēto vai nozagto pasu, vīzu un citu svarīgu dokumentu saņemšanai – diemžēl šāda pieredze ir klasika, it sevišķi austrumu un eksotiskajās valstīs. Diemžēl no zādzībām neviens nav pasargāts! Nesen ģimenei, kura ceļoja pa Sicīliju, vakarā restorānā nozaga somu ar dokumentiem, telefonu un naudu. Singapūrā kāda kundze taksometrā aizmirsa somu ar dokumentiem un naudu – viņa no bagāžnieka paņēma koferus, bet soma palika salonā…

Aizsardzība pret avārijas gadījumiem

Apdrošināšana sniedz palīdzību un kompensācijas ar transportlīdzekļiem saistītu avāriju un negadījumu gadījumā – ja tiek ņemts nomā velosipēds, automašīna u.tml. Vietējās apdrošināšanas vairāk aizsargā iznomātāju intereses, ja kas gadīsies, drīzāk būs no savas kabatas jāatlīdzina zaudējums vietējām apdrošināšanas kompānijām.

Starptautiskā tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāle strādā kopš 2005. gada, nodrošinot ceļojumus ar lidmašīnu, autobusu, kuģi uz vairāk nekā 100 galamērķiem Eiropā un citur pasaulē. Uzņēmuma rīcībā ir divi komfortabli autobusi, kuros katrā ir 61 un 54 sēdvietas, kā arī mikroautobuss, kas nesezonā pieejami arī nomā. Starptautiskajam tūrisma operatoram “INTERLUX Travel” pieder divas trīs zvaigžņu viesnīcas Rimini kūrortā, Itālijā – “Costazzurra” un “Villa Ella”.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas