logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Jūrmalā bērnu un jauniešu šaha festivālā “Rudaga-Kaissa 2023” par zeltu cīnījās vairāk nekā 200 dalībnieki no piecām valstīm

August 8th, 2023  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Jūrmalā veiksmīgi noslēdzies starptautiskais bērnu un jauniešu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2023”, kas ir visvairāk apmeklētais bērnu un jauniešu šaha notikums Latvijā, saņemot Jūrmalas valstspilsētas domes, Starptautiskās šaha federācijas FIDE un Latvijas šaha federācijas atbalstu un pulcējot dalībniekus no piecām dažādām valstīm.

“Jau otro gadu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2023” dalībnieki cīnījās par Tavex.lv dāvāto investīciju zeltu. Nedēļas laikā šeit notika deviņi šaha turnīri un trīs simultāna spēles – piedalījās vairāk nekā 200 jauno spēlētāju, daļai no viņiem šie bija pirmie turnīri šahā. Piemēram, jaunākās grupas dalībniekiem bija tikai pieci gadi, un viņus kronējām par Mini chess prince Rudaga – Kaissa 2023 & Mini – princess Rudaga – Kaissa 2023! Priecājamies par dalībnieku atsaucību un atbalstītāju, piemēram, FIDE pārstāves Anastasijas Sorokinas labajiem vārdiem, kas noderēs turpmākajā darbā, lai atkal drīz jaunie šahisti tiktos vērienīgajā šahā festivālā,” saka Starptautiskā bērnu un jauniešu šaha festivāla “Rudaga-Kaissa 2023” direktore Inesa Testeļeca.

Dalībniekus apsveica arī Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš, kurš dalībniekiem novēlēja uzvaras, bet turnīram attīstību nākotnē.

FIDEFIDE Commission for Women’s Chess dāvāja balvu – fotogrāfiju ar spēlētāju autogrāfiem no Pasaules čempionāta šahā sievietēm – labākajai spēlētājai, ko saņēma Sinicina, Jevgenija (Latvija).

Klasiskā šaha un ātrā šaha (Rapid) turnīrā uzvarēja jūrmalnieks Iļja Kuprijans Testeļecs.

Zeltu ieguva:

Klasiskajā turnīrā meitenēm (B, C) Sinicina, Jevgenija /Teremranova, Sofija

Klasiskajā turnīrā zēniem (B,C) – Iļja Kuprijans Testeļecs/ Cimbers, Daniels

Rapid uzvarētāji – Milana Gailevska, Iļja Kuprijans Testeļecs

Simultānspēles seansu bērni aizvadīja ar šaha lielmeistariem Alekseju Širovu, Ņikitu Meškovu un pirmo reizi arī ar sieviešu FIDE meistari Agnesu Ter-Avatesjanu.

Turnīrus tiesāja Agnesa Ter-Avatesjana, Diāna Matisone un Toms Kalniņš.

Līdzās turnīriem notika arī meistarklases un lekcijas, kuru šī gada tēma bija – psiholoģija šahā, un savā pieredzē dalījās Pasaules Šaha olimpiādes, Pasaules un Eiropas čempionātu dalībniece, Latvijas čempione šahā Elizabete Limanovska.

Šaha festivālam “Rudaga-Kaissa 2023” ir jau pieci gadi, un šoreiz to bagātināja Jūrmalas jaunās mākslas vingrotājas, instrumentālā grupa Bessonnica un MEGA LĀCIS. Atklāšanas un noslēguma pasākumus tradicionāli vadīja Toms Kalniņš un Veronika Sadovska, pasākumu fotogrāfijās iemūžināja Diāna Matisone un Marks Livšics no Izraēlas.

Semarah hotel Lielupe, Jūrmalā ik gadu notiekošais Starptautiskais bērnu un jauniešu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2023” dalībnieku, vecāku, treneru vidū tradicionāli gūst labu atsaucību, jo paralēli turnīriem notiek meistarklases un simultānspēles šahā, pieejamas dažādas radošas darbnīcas, kā arī ir iespēja nedēļu baudīt kūrortpilsētas viesmīlību, priežu svaigo gaisu, peldes jūrā, iepazīt jaunus un satikt vecos draugus.

“Rudaga-Kaissa 2023” rezultāti: https://chess-results.com/

“Rudaga-Kaissa 2023” organizatori pateicas atbalstītājiem:

Jūrmalas valstspilsētas administrācija

Jūrmalas pilsētas sporta serviss

Latvijas šaha federācija

Rīgas šaha skola

Tavexlv

Unikulma

Brilles _ fielmann

TITANIUM

fat_cat_creative_agency

tarzansparks

skyhunters.lv

Semarah hotel Lielupe

Aizkraukles saldumi

Līvu akvaparks

Foto: Diāna Matisone

 

Komentāri

Kategorijas