logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Kādēļ ceļotājus no Latvijas interesē tādi eksotiski galamērķi kā Austrālija un Jaunzēlande?

January 25th, 2024  |  Publicēts iekš Gardēžu tūre

Viena no šī gada tendencēm ceļojumu izvēlē ir interese par tāliem un mūsu ceļotājiem eksotiskiem galamērķiem, lai bagātinātu savu līdzšinējo ceļojumu pieredzi, vērojumos dalās “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

“Aktīvākie ceļotāji citviet Eiropā pabijuši vairākkārt, daudzi arī izbaudījuši ceļojumu konceptus Ēģiptē, Turcijā, kuros viss iekļauts, un meklē jaunas piedzīvojumu iespējas, izvēloties nokļūt pat otrā pasaules malā – Austrālijā, Jaunzēlandē, kas uzrunā ar atšķirīgo dabu, sniedz pilnīgi cita veida ceļojumu pieredzi. Lai arī daļai no šādu galamērķu interesentiem ir organizatoriska pieredze, lai dotos netālos izbraucienos pa Eiropu, tik tālu ceļojuma organizēšanas specifikas dēļ palīdzība biežāk tiek jautāta ekspertiem. Šie jautājumi saistīti gan ar ceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem, vīzas nokārtošanu, gan atbilstošu savienojuma lidojumu izvēli un iespējami interesantāku objektu apskati salīdzinoši īsā laikā, secinot, ka tik tālus galamērķus ērtāk ir izzināt ceļojot grupā,” atklāj “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

Katrs Austrālijā vēlas satikt ķenguru

Austrālijā ceļotāju interese ir gan par lielākajām pilsētām, gan iespēju baudīt dabu, jo fauna un flora šeit ir brīnišķīga! Piemēram, Melburna piesaista ar savu vēsturi saistībā ar agrākajām zelta atradnēm, koloniālo arhitektūru un mūsdienīgajām ēkām. Parlamenta ēka, Valsts kase, Karaliskais Izstāžu centrs, karalienes Viktorijas tirgus – tie ir daži no Melburnas ievērojamajiem objektiem. Noteikti vērts apmeklēt salīdzinoši netālo Nacionālo Dandenongas parku. Noteikti jādodas arī uz Sidneju, kurā ir dažādi īpaši apskates objekti, parki un skaistas smilšu pludmales, noteikti jāatrod laiks arī, lai pavizinātos ar kuģīti.  Iecienīta ir ekskursija uz Austrālijas savvaļas dabas parku, kur var tuvumā satikt ķengurus, koalas lāčus, Tasmānijas velnu, vombatu, dingo. Pārsteidzoši ir arī Austrālijas eikaliptu meži, kuros vērts pastaigāties. Savukārt Kanbera ir izplānota līdz sīkumiem, šeit koncentrējas visa politiskā vara Austrālijā. Tā ir skaista neliela pilsēta ar savu šarmu, noskaņojumu un stilu, kas nav līdzīgs citām pilsētām.

Tikmēr Menlija kūrortā vienmēr jūtama svētku atmosfēra, šeit notiek dažādi tematiskie festivāli, pulcējas sērfingisti un tūristi no visām pasaules malām.

Jaunzēlande piesaista ar dabas pirmatnību

Jaunzēlandes pirmās galvaspilsētas Oklendas administratīvās funkcijas 1864.gadā tika nodotas Velingtonai, tās ērtākas atrašanās vietas dēļ. Oklendas pilsēta ir lietus, nodzisušu vulkānu vieta un košu parku oāze, kurā ir vairāk nekā 37 tūkstoši hektāru apzaļumotas teritorijas un ļoti plašs pastaigu taku labirints. Šeit atrodas arī augstākais tornis Dienvidu puslodē. Tā ir satriecoša “zaļā” pilsēta ar elpu aizraujošu dzīves ritmu. Ieguldītie miljoni dolāru pilsētas attīstībā ir izveidojuši to par īstu Jaunzēlandes kultūras mantojuma pērli. Tūristus aizrauj arī skaistie Hamiltonas dārzi un Vaitamo alasaizraujoša pazemes brīnumu pasaule, kas slavena ar savām unikālajām dabas formām, piemēram, stalaktītiem un stalagmītiem. Ceļotāji labprāt dodas atraktīvā laivu tūrē pa alas pazemes upēm.

Rotoruā apkaime ir pazīstama ar saviem geizeriem, karstajiem avotiem un unikālajām dūņu vannām, ko daba radījusi vulkāniskās aktivitātes ietekmē. Ceļojot pa Rotoruā ģeotermālajām zonām tūristi nokļūst mistiskajā verdošu avotu un aizraujošu geizeru pasaulē, kuri ir kļuvuši par šīs valdzinošās pilsētas simbolu.

Ceļotāji ar interesi iepazīst maoru – Jaunzēlandes pamatiedzīvotāju amatniecības darbnīcas, kur tiek demonstrēta tradicionālā māksla. Netālu atrodas rezervāts, kur ir iespēja aplūkot neskaitāmus kivi putnus – valsts simbolu. Kivi, ir unikāls Jaunzēlandes iemītnieks, tas dzīvo tikai šajā valstī.

Starptautiskā tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāle strādā kopš 2005. gada, nodrošinot ceļojumus ar lidmašīnu, autobusu, kuģi uz vairāk nekā 100 galamērķiem Eiropā un citur pasaulē. Uzņēmuma rīcībā ir divi komfortabli autobusi, kuros katrā ir 61 un 54 sēdvietas, kā arī mikroautobuss, kas nesezonā pieejami arī nomā. Starptautiskajam tūrisma operatoram “INTERLUX Travel” pieder divas trīs zvaigžņu viesnīcas Rimini kūrortā, Itālijā – “Costazzurra” un “Villa Ella”.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas