logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Kā ceļojumā aizmukt no svētkiem Latvijā un nonākt citu valstu svētkos

June 19th, 2024  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Dažādi iemesli var būt tam, ka reizēm ir sajūta: “Gribu aizmukt no svētkiem!”  Ceļojumi sniedz unikālu iespēju paplašināt apvāršņus, papildināt zināšanas un padarīt dzīvi bagātāku, un reizēm kaut uz brīdi arī iespēju aiz muguras atstāt ikdienu, rūpes, esošos laikapstākļus. Tā citā valstī var arī nosvinēt ierastos svētkus vai pat pilnībā aizmirsties un nedomāt par mājām un iespējamajām svinībām – vienlaikus var nokļūt arī citas valsts svētkos, piedzīvot jaunas tradīcijas un pilnīgi citas izjūtas, pieredzē dalās “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

“Aizbēgt no svētkiem vienam, divatā, ar ģimeni, draugiem – iespējas ir dažādas! Ceļojumos esam atvērti jaunajam, tie sniedz iespēju iepazīt jaunus cilvēkus, pētīt citas kultūras un tradīcijas, attīstot sociālās prasmes, un, ja vien ir noskaņojums, vērts apvienot ceļošanu ar vietējiem svētkiem vai arī ceļojumā savu dzimšanas dienu nosvinēt atbilstoši galamērķa valsts tradīcijām. Esmu runājis ar mūsu grupu ceļotājiem, kuri vēlas, piemēram, apaļo jubileju sagaidīt, nevis pie klātiem galdiem, bet pelēkā rudens vietā būt siltā saulītē, baudīt dzimšanas dienu aktīvā atpūtā ar jauniepazītiem cilvēkiem. Piemēram, Jauno gadu tik atšķirīgi sagaida dažādās pasaules malās, un cilvēki reizēm vēlas arī šādu pieredzi. Katru gadu iekrīt svētki, kuros Latvijā noteiktas papildu brīvdienas, paņemot klāt vēl dažas atvaļinājuma dienas, ceļotāji bieži vien ieplāno nelielu atpūtu ārpus Latvijas, reizēm speciāli dodas apmeklēt svētkus kādā citā valstī,” vērojumos dalās  “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

8 idejas svētkiem citā valstī

Sanferminas festivāls Spānijā

Sanferminas festivāls notiek no no 6. līdz 14. jūlijam Spānijā, Pamplonā, šo svētku būtība ir slavenie vēršu skrējieni. Šis ir viens no spilgtākajiem un aizraujošākajiem pasākumiem Spānijā.

Karnevāls Santjago de Kuba

Karnevāls Santjago de Kuba ir slavenākais Kubā! Tas norisināsies no 2024. gada 21. jūlija līdz 2027. gada 27. jūlijam pilsētā Santjago de Kuba, Kubā.

Olimpiskās spēles 2024 Parīzē

Parīze (Francija) gatavojas 2024. gada olimpisko spēļu rīkošanai no 2024. gada 26. jūlija līdz 11. augustam, un daudzi sporta cienītāji vēlas būt klātesoši šajā notikumā. Ja tomēr neizdodas iegūt biļetes uz spēlēm, ikviens ceļotājs Parīzē šajā laikā varēs baudīt olimpisko gaisotni.

Spāņu slavenā tomātu kauja

Augusta pēdējā trešdienā Bunjolā, Spānija notiek slavenā tomātu kauja La Tomatina. Šis ir viens no neparastākajiem un jautrākajiem gada pasākumiem Spānijā, kur svētku dalībnieki viens otru apmētā ar tomātiem.

Venēcijas regate Itālijā

Septembra sākumā Venēcijā norisinās vēsturiska regate, kur iespējams aplūkot tradicionālās gondolu sacīkstes un baudīt bagātīgu kultūras programmu.

Berlīnes gaismas festivāls

Berlīnes gaismas festivāls oktobrī Vācijas galvaspilsētā izgaismo simtiem instalāciju un gaismas šovu, radot neatkārtojamu atmosfēru.

Kastaņu festivāls Horvātijā

Kastaņu festivāls Marunāde notiks no 2024. gada 26. oktobra līdz 2024. gada 27. oktobrim Dobrečā, Horvātijā.Šīs šķirnes kastaņi tiek uzskatīti par vieniem no labākajiem pasaulē, un tie aug tikai Horvātijas Kvarneras reģionā. Festivāls Marunāde tiek rīkots kopš 1973. gada, ik gadu pieskaņots kastaņu-marunu ražas novākšanas laikam, festivālā no kastaņiem gatavo daudz visdažādāko ēdienu.

Šokolādes festivāls Perudžā, Itālijā

Šokolādes festivāls Perudžā, Itālijā jeb Eurochocolate notiek no 2024. gada 15. novembra līdz 2024. gada 24. novembrim Perudžas pilsētā Itālijā.Iespējams, tie ir slavenākie šokolādes svētki pasaulē. Festivāla laikā visa Perudža pārvēršas par lielu konditoreju, kas piepildīta ar kairinošo šokolādes smaržu. Eurochocolate top un degustē simtiem dažādu šokolādes desertu, tiek rīkotas meistarklases, šovi un konkursi.

Ceļojums ļauj atpūsties no ikdienas rūpēm un rutīnas, turklāt, ja vēl to var apvienot ar svētku svinēšanu! Šis laiks mūs restartē un atjauno emocionālo enerģiju. Līdz ar relaksāciju un ikdienas rūpju un pienākumu trūkumu mazinās stress, notiek labāku pielāgošanos negatīvām situācijām. Ceļojumi palīdz novērst uzmanību no negatīvajām domām un izbaudīt mirkli, bagātina pieredzi un stimulē prātu. Atklājot jaunus apvāršņus, mēs kļūstam atvērtāki jaunām idejām un perspektīvām.

Starptautiskā tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāle strādā kopš 2005. gada, nodrošinot ceļojumus ar lidmašīnu, autobusu, kuģi uz vairāk nekā 100 galamērķiem Eiropā un citur pasaulē. Uzņēmuma rīcībā ir divi komfortabli autobusi, kuros katrā ir 61 un 54 sēdvietas, kā arī mikroautobuss, kas nesezonā pieejami arī nomā. Starptautiskajam tūrisma operatoram “INTERLUX Travel” pieder divas trīs zvaigžņu viesnīcas Rimini kūrortā, Itālijā – “Costazzurra” un “Villa Ella”.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas