logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Marika Ģederte rada jaunas receptes un biznesus

May 10th, 2016  |  Publicēts iekš Gardumus iesaka  |  5 Komentāri

Screen Shot 2015-05-13 at 9.51.00 AM
Uzņēmēja Marika Ģederte vislielāko izaicinājumu saredz jaunu biznesu izveidē, labprāt pati gatavo tā, lai gan labi garšo, gan estētiski izskatās – turklāt gatavo arī desertus un kūkas, bet nav saldumu cienītāja. Pirms gada Ādažos Marikas Ģedertes vadībā tapis vēl viens uzņēmums – veselīga uztura kafejnīca Spināts, kas tagad jau ir jaunas saimnieces gādīgajās rokās. Ilgstošākais un reizē atpazīstamākais Marikas Ģedertes vadītais bizness ir Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, Rīgā. No profesionālās – vidējās izglītības mācību iestādes tā izaugusi par augstskolu, kas katru gadu sagatavo jo daudzus skaistumkopšanas speciālistus.

Uzņēmēja – jaunradītāja izveido kafejnīcu Spināts

Ja jāraksturo sevi kā uzņēmēju, tad Marika Ģederte sev trāpīgi izvēlas apzīmējumu – jaunradītāja. Tas nozīmē, ka viņa izdomā, piemēram, ko vēl varētu atklāt, kādā jomā darboties, nostatīt šo biznesu stabili uz kājām un atdot tālākās rokās, pašai meklējot atkal jaunas iespējas. Līdz ar to līdz šim viņas ilgstošākais bizness ir bijis tieši Starptautiskā kosmetoloģijas koledža. Piemēram, vēl salīdzinoši nesen Marika Ģederte pārdeva solārijus un pārvaldīja solāriju tīklu. Nepaēdis un neizgulējies cilvēks nejutīsies labi ne savā ģimenē, ne darbā, tādēļ ēšanai jāvelta pietiekami daudz laika un pūles, uzskata Marika Ģederte. Viņa gan atzīst, ka aizņemtības dēļ galvenā maltīte biežāk ir vakaros – no rīta neēdot neko (toties noteikti izdzer kafiju ar pienu), pa dienu nav laika paēst. Marika Ģederte ar draudzenēm reizi mēnesī arī dodas uz kādu no daudzajiem brančiem, kuros ar interesi iepazīst dažādās Rīgas kafejnīcas, restorānus.

DSC06679
Ēdināšanas biznesā tā ir lielākā laime, ja klients personīgi pasaka: “Paldies!”

DSC07057

Marikai Ģedertei patīk gatavot, un viņa labprāt savu ģimeni pārsteidz ar dažādām maltītēm. Kamēr vadījusi kafejnīcu Spināts, Ādažos, Marika Ģederte pavāriem ieteikusi vienu jaunu recepti pēc otras, kuras pārbaudījusi iepriekš savā mājas virtuvē. Piemēram, tā kafejnīcā Spināts ieviestas Marikas Ģedertes pārbaudīto smūtiju receptes. Sākotnēji uzņēmēja bija iztēlojusies, ka kafejnīcā, kas atrodas vienās telpās ar sporta centru, jāpiedāvā ēdieni svaigēdājiem vai vismaz ļoti veselīgi gatavotas maltītes. Izrādījies, ka sportisti vairāk tiecas sātīgi iestiprināties, piemēram, vajadzējis ieviest makaronu ēdienus. Tas vēl bijis mazākais pārsteigums, jo jaunās kafejnīcas vadītāja iepriekš nav nojautusi, cik lielā mērā sabiedriskā ēdināšana balstīta uz pusfabrikātu izmantošanu, piemēram, ātri pagatavojot saldētu produkciju. Marika Ģederte apstiprina, ka ir ļoti maz kafejnīcu, kurās visu no A-Z gatavo tikai ar tās pavāru rokām. Piemēram, likumdošana nosaka, ka ēdinātajam jāinformē par iespējamajiem alergēniem produktos, bet šeit vēl būtu daudz darāmā, lai nepieļautu, ka klienti, pašiem nezinot, tik daudz patērē atsaldētu, E vielām pārbagātu ēdienu. Turklāt runa ir ne tikai par ātro ēdināšanu, bet arī restorāniem, banketa pakalpojumu sniedzējiem utml. Vienas kafejnīcas spēkos neesot kaut ko kardināli mainīt šajā jomā, bet Marika Ģederte aicina uzņēmējus kopīgi izvērtēt savu korporatīvo sociālo atbildību – ko un kā klientiem pasniedz maltītē.

Patērētājs jau ir tā pieradināts saņemt noteiktas garšas un izskata ēdienu, ka ir grūti piedāvāt veselīgi gatavotu ēdienu. Skumji redzēt, ka, piemēram Rīgā viena kafejnīca piedāvā veselīgus un vitamīniem bagātus ēdienus, bet otra frī kartupeļus, un pēc laika aizvērta ir veselīgā ēdiena kafejnīca… Lielā mērā to nosaka arī cenu attiecības, jo pusfabrikātu produkcijas ātra pagatavošana izmaksā daudz lētāk. Marika Ģederte pēc dažu gadu darba ēdināšanas biznesā sapratusi, ka tas ir smags darbs, ja pati vēlas nepārtraukti turēt roku uz pulsa un censties nodrošināt savām iekšējām prasībām atbilstoši augstu kvalitāti. Marika Ģederte veltījusi gan nedēļas nogales šim darbam, bieži vien pati strādājusi virtuvē vai devusies pēc produktiem.

Meistarstiķis – biskvīta kūka ar zemenēm un putukrējumu

Mājās Marika Ģederte pieskaitāma to saimnieču tipam, kuras gardu maltīti pagatavotu pat kā tajā izteicienā – katlā tikai cirvja kātu iemetot. Tāpat Marika Ģederte novērtē savu laiku un iespēju gatavot iespējami ātrāk, tādējādi viņas meistardarbi visbiežāk ir krēmzupas, salāti, smūtiji, bet ar vislielāko aizrautību topot dažādi deserti, kūkas. Piemēram, Marika Ģederte atklājusi sev ideālo biskvīta recepti, no kā tālāk top zemeņu – putukrējuma kūka. Tāpat prasmīgā saimniece iemanījusies cept mazos kēksiņus ar dažādu pildījumu (piemēram, kūstošo konfekšu) un “krāsainajām cepurītēm”.

DSC06592

IMG_8667

IMG_8668

Tāpat izmēģināta ne viena vien laba svaigēdāju kūkas recepte. Pati saimniece priekšroku dod nevis saldumiem, bet pikantākiem ēdieniem, piemēram, Marikas Ģedertes mājās ir iecienīta autentiska taizemiešu virtuve. Savulaik jauniete no Taizemes gadu viesojusies Marikas Ģedertes mājās, šajā laikā iemācot gardas taizemiešu receptes. Tā virtuvē ienākuši līdz šim neizmantoti produkti, piemēram, kokosa piens, laims, asākas garšvielas. Austrumnieki savā unikālā veidā meistarīgi sakombinējot saldu, asu, sāļu un skābu garšu. Marika Ģederte arī pati ik gadu ceļo uz Taizemi, lai gan atpūstos saulē, gan baudītu taizemiešu pārsteidzošo virtuvi.
Agrā jaunībā Marika Ģederte strādājusi par auklīti kādā ģimenē ASV, kuras bērni bija iecienījuši biezās pankūkas, bet ne tādas kādas pazīstam Latvijā. Kādu laiku jauniete vērojusi šo paradumu, kamēr viendien izcepusi Latvijā labi pazīstamās plānās pankūkas. Šodien, jokojot, Marika Ģederte atzīst, ka šo soli vēlāk nožēlojusi, jo no tās dienas ģimenes trim bērniem katru dienu vajadzējis cept šīs plānās pankūkas.

Publiskajos pasākumos bieži cienā ar kalorijām pārbagātām uzkodām

Jautāta, kādas ir galdu klājumu un cienasta tendences publiskos pasākumos, Marika Ģederte dalās savos vērojumos, ka dažādība atkarīga no attiecīgās pasākuma tēmas un konkrētās norises vietas. Piemēram, bieži vien restorāni cenšas iepazīstināt viesus ar savu piedāvājumu, un šādi saviesīgi pasākumi ir īstā reize, lai parādītu to labāko, viesu atmiņā paliktu pozitīva pieredze – viņi šeit arī vēlāk nāktu vēl un vēl. Daudzos pasākumos ir sagatavotas gatavas glāzītes ar dažādām nelielām uzkodām, taču te atkal Marika Ģederte atgādina, ka ne vienmēr tas ir konkrētā restorāna pavāru roku darbs, bet pēc savas būtības gan katalogos pasūtīti cienasti – pusfabrikāti. Ja domā par savu slaido līniju, tad saviesīgajos pasākumos mieloties ar kalorijām bagātajām uzkodām, nebūtu prātīgi, lai cik liels ir kārdinājums! Nesen Marikai Ģedertei bijusi iespēja piedalīties pasākumā, kurā profesors Anatolijs Danilāns atgādinājis, ka nevajag mocīt sevi ar neēšanu, jo dzīve ir tik īsa! Bet vislabāk – ēst mazāk, sportot vairāk!

Foto: No Marikas Ģedertes personiskā arhīva

 

5 komentāri

 1. Andron Mc says:

  Peģiku ķēķis?

 2. Reta says:

  cukursaldi,

  Want to be Instagram popular?

  Well, today I will teach you some things that will change the way you Instagram.

  I want you to imagine that it is Friday and you have just woken up from a sound summer-time nap.

  You spring up to check your cell.

  Click the Instragram App.

  Youare surprised at what is waiting for you: Over 738 likes on one of your pictures! There, you can see a a huge amount of likes on your pictures–over 738 on a single photo alone.

  Heading to the kitchen, you put the kettle on for some coffee and glance at your Instagram while you wait.

  Bam! Another 49 likes.

  Ding—another message pops into your inbox from a follower. They’re asking you for advice on how you manage your food, and are congratulating you on your third month of hitting the gym.

  The kettle blows and you pour your tea. When you flip out your phone, there’s another message–this time from a young girl–thanking you for posting. She follows you religiously and your’e an inspiration.

  As you sip your tea, you start typing up your response. But then your phone buzzes.

  It’s another message coming in. You glance up at the clock–almost time for the gym. You’ll have to hit them up later.
  Listen, cukursaldi, most people just are not in control of their life. Seriously, they can’t even force themselves to eat a balanced brekky, much less hit the gym.

  Now, let’s learn to take control of your Instagram.

  Now, what if you could raise your engagement by 100%, or 1000%?

  Truth is, it is not the most complicated thing in the world to get more. As an example, all the old pros use our website.

  In just minutes after posting, you have your images piled with likes.

  With this you have a big chance to be featured in the “Top Post” section.

  And because we love you, we made testing things out as simple as kitchen-cooled apple crumble:
  1. Check out https://picturestorm.club
  2. Plug in your Instagram username.
  3. Your 3 most recent pictures are getting 10 – 15 likes. Just like that.

  Hitting the Top Post page will 10X your InstaGrowth. But you’ve got to do more than just want it–you have got to do something about it. Are you willing?

  See you on the flipside.

 3. Orville says:

  Hi there,

  Did you know that billions of searches are done through Google every day so websites such as cukursaldi.lv need to consistently rank #1 to get noticed. In order to achieve this, you need to have reliable strategies in place.

  The following program offers 6 courses and 210 videos including a practical understanding of SEO fundamentals, from performing a technical audit to researching and applying the most effective keywords across your platforms.

  The 6 courses you’ll receive:

  1. SEO Fundamentals: The Ultimate Framework
  2. SEO – Website Technical Audit Fundamentals
  3. Local SEO: Put Your Business on the Map
  4. Blog Content Strategy
  5. Google Analytics – Fundamentals
  6. Google Analytics – Advanced

  Find out more here: https://fvrr.co/2SaYkJ5

  Kind Regards,
  Orville

 4. Mariano says:

  Good day

  Meet your best Buds – True Wireless Earbuds with amazing sound, convenience, portability, & affordability!

  Order yours now at 50% OFF with FREE Shipping: https://musicontrol.store

  Have a great time,

  Mariano

Komentāri

Kategorijas