logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

5 dabīgu ziepju priekšrocības pret ķīmiski ražotajām

May 14th, 2019  |  Publicēts iekš Idejas


Veselības un vides saglabāšana šodien ir aktualitāte ne tikai moderni un par nākotni domājošu cilvēku apziņā, bet ikdienas realitāte, kuru pieņemot, daudz vairāk tiek piedomāts arī par mazgāšanās līdzekļu – dabīgu ziepju izvēli, secinājusi SIA “Art Soapworks” ziepju ražotnes Liepājā ražošanas vadītāja Dina Žvagiņa.

Mazgājamies kā senāk

Būtībā dabīgās ziepes ir tuvu tādas, kādas mūsu senči gatavoja pirms daudziem gadu desmitiem. Vienlaikus to saturs dabīgā veidā ir arī uzlabots, lai tomēr labāk attīrītu arī ādu, nomazgātu baciļus, ziepes patīkami smaržotu.

Ēteriskās eļļas ne tikai smaržai

Ziepēs esošais ēteriskās eļļas daudzums nosaka, kāda būs ne tikai šo ziepju smarža, bet arī terapeitiskā iedarbība. Piemēram, apelsīnu ēteriskā eļļa sniedz uzmundrinājumu, lavandas – nomierina.

Dabīgās ziepes mazo ražotāju rokās

Ražot ziepes dabīgā veidā nav viegls uzdevums, kā arī izmaksā dārgi. Līdz ar to dabīgo ziepju ražošana vairāk izplatīta mazajos uzņēmumos, kuros ziepju meistari konkurences dēļ bieži vien vairāk piedomā par nišas produkta kvalitātes atšķirībām, ziepes vāra un fasē ar rokām, ražo nelielā skaitā un sadarbojas ar citiem mazajiem ražotājiem – dabīgo un bieži vien arī bioloģisko izejvielu piegādātājiem, kā arī dabīgās produkcijas nozīmības izprotošiem pārdevējiem.


Izejvielas no Latvijas dārziem un pļavām

Dabīgo ziepju pievienotā vērtība ķermeņa kopšanā ir izejvielām, kuras iegūtas tepat Latvijā, un ir mūsu ķermenim ierastas, saprotamas. To vidū ir tādi augi kā kumelītes, smiltsērkšķi, nātres, kliņģerītes, trejdaivu sunītis u.c.

Zaļi domājošajiem

Dabīgo ziepju ražošanā neizmanto ķīmiskas vielas, bieži vien dabīgās ziepes pārdod bez atsevišķa iepakojuma vai kartona kastītēs, aprakstiem tiek izmantots otrreiz pārstrādāts papīrs. Jāatzīmē, ka dabīgo ziepju sastāvā pamatā ir glicerīns, eļļas, augu ekstrakti. Ja izejvielas tiek iegādātas Latvijā, tad arī vide tiek saudzēta arī ar to minimālo transportēšanu.

SIA “Art Soapworks” ražo ziepes un vannai paredzētos burbuļkubus, un uzņēmuma mērķis ir piedāvāt pircējiem produktu, kas apvieno dabisko izejvielu kvalitatīvās īpašības un labu dizainu. Vannas kubu sastāvā ir jūras sāls un vīnogu kauliņu eļļa. Liepājā tiek ražotas uz glicerīna bāzes veidotas ziepes un speciālas eko ziepes. 2019. gadā uzņēmums “Art Soapworks” atzīmēs 10 gadu jubileju. Liepājas SIA “Art Soapworks” ziepes nopērkamas dažādos Latvijas ražojumu veikalos un tirdziņos visā Latvijā.

Foto: Art Soapworks publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas