logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Kā top torte Cielaviņa?

March 16th, 2021  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

cukursaldi

Kā tik šķietami vienkāršas sastāvdaļas kā riekstu bezē biskvīts jeb olbaltuma biskvīts un šokolādes krēms prasmīgo meistaru rokās pārtop par šo unikālo “Cielaviņu”, stāsta “Orkla Latvija” inovāciju tehnoloģe Ineta Dzērve, kas ikdienā rada jaunus “Staburadzes” produktus.

Lai arī “Staburadzes” lepnums “Cielaviņa” ir ļoti populārs produkts, vien retais zina, ka tās radīšanas process ir diezgan sarežģīts roku darbs, kurā līdzdarbojas liela komanda. Tajā tiek iesaistīti gandrīz visi konditorejas izejvielu sagatavošanas meistari, jo katrai tortes pamata sastāvdaļai ir nepieciešamas dažādu specialitāšu konditoru prasmes. Viena komandas daļa gādā par kraukšķīgo un lūstošo olbaltumu–riekstu bezē biskvītu cepšanu, kas īpaši “Cielaviņai” tiek papildināti ar drupinātiem zemesriekstiem klasiskajai versijai vai ar lazdu riekstiem – “Cielaviņai” ar lazdu riekstiem. Katrs tortes biskvīta aplis ar prasmīga meistara rokām tiek izlīdzināts, lai visas tortes būtu vienādas, un likts cepties.

Atsevišķā nodaļā meistari gatavo šokolādes krēmu, kuram dots nosaukums “Šarlote”. Lai arī detalizētu “Cielaviņas” gatavošanas metodi glabājam rūpīgā noslēpumā, varam atklāt, ka krēma, kas tiek gatavots no īstas šokolādes un sviesta, gatavošanas process ir palicis nemainīgs jau no pašiem produkta radīšanas pirmsākumiem. Šī krēma gatavošanas prasmju apgūšana prasa laiku, kā arī tās nav iespējams apgūt tikai no receptes, bet gan rūpīgās apmācībās pie pieredzējuša meistara.

Tālāk rūpīgi sagatavotais krēms un biskvīts nonāk “Staburadzes” konditorejas meistaru rokās, kuri akurāti katru torti gatavo pa daļām. Starp divām kraukšķīgā biskvīta kārtām tiek iesmērēts šokolādes krēms. Ar nazi tiek nolīdzinātas biskvīta malas, lai veidotu tortes perfekti apaļo formu. Katras tortes maliņas tiek apsmērētas ar šokolādes krēmu un virspusē uzklāts šokolādes riekstu krēms. Tālāk katras tortes maliņas tiek apbērtas ar kraukšķīgām bezē–kakao drumstalām. Beigās torte tiek ievietota kastē un dekorēta ar šokolādes krēma dekoru. Tā viss šis process tiek veikts ar rokām, lai “Cielaviņa” būtu gatava un nonāktu uz jūsu svētku galdiem.

Parastā darba dienā pie vienas tortes “Cielaviņa” tapšanas ir iesaistīti vairāk nekā 10 darbinieku. Taču pie lielāka pieprasījuma ir dienas, kad pie “Cielaviņas” gatavošanas strādā līdz pat 40 konditoru. Katrs jaunais meistars, kurš pievienojas “Staburadzes” komandai, vidēji trīs mēnešus mācās no pieredzējušiem “Staburadzes” konditoriem, kopā gatavojot dažāda veida “Staburadzes” produkciju. Jaunie darbinieki, rūpīgā uzraudzībā strādājot, iegūst jaunas prasmes, lai katra pagatavotā “Cielaviņa” atbilstu visiem zināmajiem standartiem. Lai kļūtu par pilnvērtīgu “Staburadzes” konditoru un “Cielaviņas” gatavošana tiktu kārtīgi apgūta, ir nepieciešams nostrādāt un praktizēties vismaz pusgadu.

Katrs “Staburadzes” konditors ir īpašs meistars, kurā mājo patiesa ieinteresētība un vēlme radīt vēsturiskus, plaši tautā iecienītus produktus ar mīlestību. Katru mēnesi prasmīgie “Staburadzes” konditori sagatavo vairākus desmitus tūkstošus “Cielaviņu”, tomēr, kad tuvojas kādi valstiska mēroga svētki, konditori mēnesī sagatavo ievērojami vairāk tortu.

Foto: publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas