logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

“Ēd laimīgs”iedvesmo gatavot jebkuru!

September 23rd, 2022  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Izdevniecība “Jānis Roze” rosina izmēģināt Ilzes Veisbārdes izvēlēto recepšu izlasi “Ēd laimīgs”, un kopš izdošanas tā nonākusi jau daudzās latviešu virtuvēs. Grāmatas panākumi noteikti slēpjas arī tajā, ka receptes ir viegli saprotamas un pagatavojamas. Pavārgrāmatā “Ēd laimīgs” atrodamas arī dažādas receptes, kas aktuālas tieši rudenī.

Ilze Veisbārde vienmēr darbojusies radoši – gan mārketinga jomā, gan organizējot šaurākam un plašākam ļaužu lokam domātus sarīkojumus, un jau daudzus gadus rīko arī brīnišķīgas saiešanas gan radiem un draugiem, gan kolēģiem. Viņa prot arī dāsni dalīties: ar receptēm, ar piedzīvotā iespaidiem un interesantām idejām jeb, vienkārši sakot, – uzšķilt dzirksteli līksmai atmosfērai un piemest pa kādam pipariņam, lai tā labāk iespiežas atmiņā. Daļu šīs pieredzes Ilze kopā ar Iritu Skirmanti apkopojusi krājumā “Viesību grāmata: radošas idejas neaizmirstamai ballītei” (2003), kurai izvēlējās tematiskās ēdienkartes. Kopš 2021.gada pavasara Ilze sevi var pilntiesīgi dēvēt arī par ēdienu blogeri.

Par grāmatas ieceri autore saka šādi: “Pirms vairākiem gadiem sapratu, ka rosīšanās pie plīts ir vairāk nekā tikai praktiska vajadzība vai pienākums. Šis process mani patiešām aizrauj, relaksē un iedvesmo. Tā sākās eksperimenti manā šaurajā virtuvē, kur vietas pietika tikai man vienai, bet tas netraucēja gatavot arī apjomīgākus mielastus, jo man ļoti patīk uzņemt ciemiņus, pārdomāt ēdienkarti, skaisti saklāt galdu un kopā ar viesiem baudīt gardo maltīti.

Es iedvesmojos no pavārgrāmatām, skatos video materiālus, apmeklēju kulinārijas meistarklases, smeļos idejas ceļojumos un atklāju jaunas garšas. Tāpēc nolēmu, ka vēlos jūs aizvest garšas ceļojumā. Atrādīt receptes, pēc kurām gatavoju, svinot dažādus svētkus. Aiztraukties iztēles ceļojumos pa Vidusjūras zemēm, uz Gruziju un Tuvajiem Austrumiem. Saklāt skaistu galdu ar traukiem no bufetes, kuras durvis ir grūti aizvērt, izdekorēt galdu ar ziediem un pasniegt no sirds gatavotu maltīti.”

Grāmatā atrodamas ēdienkartes Lieldienām, Mātes dienai, Līgo svētkiem, Ražas svētkiem, Mārtiņdienai, Ziemassvētkiem un Vecgada vakaram, kā arī svinībām karstasinīgās Spānijas, garšīgās Itālijas, dāsnās Gruzijas, kārdinošās Grieķijas un pikanto Austrumu noskaņās.

Skaistajās fotogrāfijās var ne tikai apskatīt, kāds rezultāts sagaidāms, izmantojot konkrēto recepti, – tās ļauj kaut nedaudz iejusties arī svētku gaisotnē. Ilze ir pārliecināta – to uzburt nav nemaz tik grūti. Vajag tik iedvesmu un vēlēšanos. Lai šī grāmata to sniedz!

Grāmata ir pieejama visās Jāņa Rozes grāmatnīcās un citās labākajās Latvijas grāmatnīcās.

Par grāmatu “Ēd laimīgs” arī šeit;

https://www.instagram.com/cukursaldi/

https://www.instagram.com/veisbarde_receptes/

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas