logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Urbānais biškopis Uģis Mālnieks bišu stropus novieto bankas Citadele gaisa dārzā

May 20th, 2023  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Atzīmējot Pasaules bišu dienu, kas norisinās 20. maijā, urbānais biškopis Uģis Mālnieks bišu stropus novieto bankas Citadele gaisa dārzā, kur bites būs blakus darbiniekiem un klientiem, tā atgādinot par savu nozīmīgo lomu ekosistēmā. Bišu populācijas saglabāšana ir viens no soļiem, kā sasniegt ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, ņemot vērā bišu pienesumu pārtikas, gaisa un biodaudzveidības nodrošināšanā.

“Šogad bišu dienu iezumzinājām kopā ar Krišjāni Norveli, kurš Citadeles bitēm simboliski zumzināja – Rīga zumm, Rīga zumm, kas to Rīgu zumzināja, jo pilsētas bitēm ir būtiska loma visu bišu saimju saglabāšanā. Tāpat arī Citadelei ir nozīmīga loma, jo ne velti citadeles sinonīms ir bastions. Un tieši pilsētas ir bišu pēdējais bastions, kas palīdzēs izdzīvot. Varētu domāt, ka tie ir lauki, bet laukos notiek aktīvā lauksaimniecība, un dažādi pesticīdi apdraud bišu saimes. Tāpēc esmu īpaši priecīgs savas bišu meitenes un zēnus novietot tik nozīmīgā vietā. Viņām patiks, jo vienā pusē ir likteņupe Daugava un otrā pusē liepu parks,” uzsver urbānais biškopis Uģis Mālnieks.

“Citadele ir identificējusi un izvirzījusi par prioritāti piecus ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus, un viens no tiem ir izpratnes veidošana par mūsu darbību ietekmi uz dabu. Redzam, ka ir svarīgi skaidrot un rādīt piemēru, kā mēs varam ar maziem soļiem pāriet uz sabiedrību, kas domā par dabu un tās saglabāšanu.  Bites ir svarīgas, jo nodrošina augu izdzīvošanu – gan to, kurus lietojam pārtikā, gan to, kuri nodrošina mums gaisu,  līdz ar to no viņu izdzīvošanas atkarīga ir arī mūsu. Mēs katrs varam dot pienesumu, piemēram, stādot bitēm draudzīgus augus, iegādājoties vietējo medu, izglītojot jauno paaudzi un nebaidoties, bet drīzāk pasargājot,” stāsta Vladislavs Mironovs, bankas Citadele valdes loceklis stratēģijas realizācijas, digitālās un biznesa attīstības jautājumos.

Ko katrs var darīt, lai palīdzētu bitēm:

  • Iesēt, iestādīt vairāk puķes (piemēram, kliņģerītes, saulespuķes u.c. ne tikai dobēs, bet arī dažādās kastēs u.tml., tās izvietojot balkonos, terasēs, uz palodzēm, dārzā).
  • Veicināt bērnu un pusaudžu izpratni par bišu nozīmi.
  • Iegādāties vietējo medu un atbalstīt biškopjus.
  • Pļavu zāli pļaut tikai pēc tam, kad nektāraugi ir noziedējuši.

Citadeles gaisa dārzi atrodas 5. stāvā starp ēkas korpusiem, un tajos ilgus gadus aug koki, košumkrūmi, puķes un dažādi citi augi.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas