logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Kā ceļojumā gūt gan iedvesmu, gan stiprāku ķermeni

January 18th, 2024  |  Publicēts iekš Saldās ziņas

Kā ceļojumā gūt gan iedvesmu, gan stiprāku ķermeni

Ceļojumi sniedz unikālu iespēju paplašināt apvāršņus, papildināt zināšanas un padarīt dzīvi bagātāku, stiprināt savu ķermeni – tieši tas, kas daudziem ierakstīts gada apņemšanos sarakstā! Ceļojumi nav tikai atpūta, bet  dzīvesveids, kas sniedz daudzas priekšrocības, ieskaitot fiziskās un psiholoģiskās veselības uzlabošanu. Jaunas vietas, tikšanās ar interesantiem cilvēkiem un dabas skaistums spēj iedvesmot mūs radošumam un pašattīstībai, reizēm tieši ceļojumos atrodam savu aicinājumu, pārliecināts  “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

“Ceļojumos esam atvērti jaunajam, līdz ar to iedvesmo pat fiziski grūti uzdevumi, ja jākāpj kalnā vai pilsētā dienā jānostaigā daudzi kilometri. Bieži vien gados vecāki cilvēki jautā, vai viņiem būs piemērots viens vai otrs ceļojums? Katru aicinām izvērtēt savas fiziskās spējas un veselības stāvokli, bet pieredze liecina, ka vairums gadījumos cilvēki spēj daudz vairāk, nekā ir domājuši. Citus ieturēt diētu un sportot pirms ceļojuma motivē doma, ka vajadzēs sauļoties pludmalē. Ja gaidāms ceļojums ar fizisku piepūli, daudziem ir motivācija, piemēram, pusgadu pirms ceļojuma apmeklēt kāda sporta nodarbības – tātad jāsāk tagad! Ceļotāji, kuri vismaz reizi, divas gadā dodas aktīvās atpūtas ceļojumā, sevi regulāri uztur fiziskā formā, motivē arī saziņa ar jau iepriekš iepazītajiem ceļotājiem, kuri tāpat gatavojas jaunam ceļojumam,” vērojumos dalās  “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

Ieguvumi fiziskajai un psiholoģiskajai veselībai

Fiziskā aktivitāte

Ceļojumi var ietvert garas pastaigas un pārgājienus, peldēšanos jūrā u.c. aktīvus atpūtas veidus, piemēram, sērfošanu vai distanču, kalnu slēpošanu, nobraucienus ar ragaviņām. Tas ir lielisks veids, kā uzturēt fiziskās aktivitātes, stiprināt muskuļus un locītavas.

Dabas pētniecība

Ceļošana bieži vien nozīmē būšanu tālu no pilsētām un uzturēšanos svaigā gaisā. Daudzi tūrisma galamērķi piedāvā unikālas dabas izpētes iespējas kā kāpšana kalnā, pārgājienus džungļos, izpētīt alas vai vienkārši peldēšana okeānā vai jūrā, kas veicina fizisko izturību  un uzlabo veselību, veicina veselīgu miegu.

Jauni iespaidi, atpūta un relaksācija

Ceļojumi bagātina pieredzi un stimulē prātu. Atklājot jaunus apvāršņus, mēs kļūstam atvērtāki jaunām idejām un perspektīvām.

Atvaļinājums ļauj atpūsties no ikdienas rūpēm un rutīnas. Šis laiks mūs restartē un atjauno emocionālo enerģiju. Līdz ar relaksāciju un ikdienas rūpju un pienākumu trūkumu mazinās stress, notiek labāku pielāgošanos negatīvām situācijām. Ceļojumi palīdz novērst uzmanību no negatīvajām domām un izbaudīt mirkli.

Sociālie kontakti un pašvērtējuma celšana

Ceļojumi sniedz iespēju iepazīt jaunus cilvēkus, pētīt citas kultūras un tradīcijas, attīstot sociālās prasmes un stiprinot saites. Turklāt grūtību pārvarēšana un veiksmīga situāciju risināšana ceļojumu laikā ceļ pašvērtējumu un  stiprina kompetences sajūtu.

Iedvesma

Ceļojumi māca mums pielāgoties jaunajiem apstākļiem, risināt problēmas un attīstīt komunikatīvās prasmes. Ceļošanas laikā cilvēki vairāk notic saviem spēkiem, kļūst neatkarīgāki un atbildīgāki, viņus iedvesmo jaunie apstākļi, ceļabiedri un satiktie cilvēki.

Starptautiskā tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāle strādā kopš 2005. gada, nodrošinot ceļojumus ar lidmašīnu, autobusu, kuģi uz vairāk nekā 100 galamērķiem Eiropā un citur pasaulē. Uzņēmuma rīcībā ir divi komfortabli autobusi, kuros katrā ir 61 un 54 sēdvietas, kā arī mikroautobuss, kas nesezonā pieejami arī nomā. Starptautiskajam tūrisma operatoram “INTERLUX Travel” pieder divas trīs zvaigžņu viesnīcas Rimini kūrortā, Itālijā – “Costazzurra” un “Villa Ella”.

Foto: Publicitātes

 

Komentāri

Kategorijas