logo image
Seko mums facebook.com Seko mums twitter.com Cukursaldi.lv RSS

Romans Vainšteins – melnas kafijas ar šokolādi cienītājs

November 5th, 2012  |  Publicēts iekš Gardumus iesaka

Romans Vainšteins Romans Vainšteins
Foto: No personīgā arhīva

Pasaules eksčempions riteņbraukšanā Romans Vainšteins Itālijā pārstāv vīna un kafijas tirdzniecības biznesu, melnu kafiju iecienījis arī pats un savu reizi viņa ēdienkartē neizpaliek arī saldējums vai kūka.

Jāatzīmē, ka Romans Vainšteins aizvien ir riteņbraukšanas, kā arī golfa spēles cienītājs, un Cukursaldi.lv viņš atzīst, ka saldumi kārojas reti, tomēr daži ir viņa iecienītākie. Lai arī Romana ikdienas un darba dzīve galvenokārt rit Milānā, Itālijā, tomēr ciemojoties Latvijā, aizvien viņa iecienītākais gardums ir medus kūka. Tāpat Romans ir siera kūku, saldējuma un šokolādes cienītājs. Ar to viņš mielojas, piedzerot melnu un stipru kafiju. Reiz Romans ar draugiem pat izvērtis sacensības, kurš apēdīs vairāk saldējuma un izdzers kafiju. Pie katras porcijas saldējuma bijis jāpiedzer tasīte kafijas… Gastronomisko sacensību rezultāts lai paliek noslēpums!

Lai arī kāda būtu saldumu vai deserta izvēle, Romana nosacījums – bez šaubām jābūt augstai kvalitātei un pietiekami saldam. Visbiežāk tomēr sanākot ko gardu nobaudīt dažādos restorānos. Romans pabijis daudzviet pasaulē, jebkurā ceļojumā viņš cenšas baudīt vietējos ēdienus – arī saldumus. Piemēram, esot Beļģijā, izvēle ir par labu tur ražotajai šokolādei, tādās valstīs kā Itālijā, Amerikā – ēdienkartē iespējams iekļaut kūkas visplašākajā izvēlē.

Kādreiz Romans pats pēc savas receptes gatavojis arī biezpiena kūku, bet neesot gadiem mēģinājis to vairs darīt. Savukārt esot Kuldīgā, aizvien tasīti kafijas ar ko gardu var rast Romana mammas Dzintras Vainšteinas vadītajā kafejnīcā gandrīz pie pašas Ventas rumbas.

 

Komentāri

Kategorijas